Son Haberler

DÜNYA DEVİ ASTOR TRABZON’DA

Trabzon enerji sektörü dünya devi ASTOR A.Ş. ile buluştu.

Dağıtım transformatörleri üretim kapasitesi ile Dünya’da ilk 5’te Türkiye’de yerli üretimde ilk sırada yer alan ASTOR A.Ş. Bölgesel Tanıtım Toplantılarının ilkini Trabzon’da gerçekleştirdi. Enerji sektöründe transformatör üreten ASTOR A.Ş. Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası işbirliğinde düzenlediği basın toplantısında Trabzonlu iş adamları ile bir araya geldi. Toplantıya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı M. Suat Hacısalihoğlu, Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Üyeleri, Trabzonlu enerji sektörü yatırımcı işadamları ile basın mensupları katıldı…

Trabzon’da enerji sektöründen birçok firmanın katıldığı toplantıda Trabzon’un enerji potansiyelindeki önemini vurgulayan yetkililer yapılacak her türlü iş birliğinin enerji sektörüne can katacağının altını çizdi.

“Yerli üretimin desteklenmesi çok önemli”

TTSO Yönetim Kurulu Başkanı M.Suat Hacısalihoğlu: “Enerji sektörünün gün geçtikçe önemi artıyor ve gelişiyor. Yerli üretimin desteklenmesi çok önemli… Astor A.Ş. üretim kapasitesi ve kalite olarak yatırımcılarımız için çok güzel fırsatlar sunuyor.” dedi.

Astor A.Ş. İş Geliştirme Müdürü Hakan Şimşek ise; “Trabzon’un enerji olarak kapasitesinin farkındayız. Bu anlamda her türlü desteğe açığız. Üretim kapasitemiz ve temin sürelerimiz itibariyle rekabete açığız. Her türlü işbirliğine açığız.” diye konuştu.

Astor A.Ş. ARGE Müdürü Fatih Işık: “Transformatör üretiminde farklı ürün yelpazesi ile yapılan satışların yanı sıra Ankara Sincan Organize Sanayi bölgesinde yer alan fabrikamızda kurulan AR-GE merkezi ile nitelikli istihdam artışı sağlamayı da hedefliyoruz. Bugün itibariyle TÜBİTAK tarafından desteklenerek başarı ile tamamlanmış 11 tane Ar-Ge projemiz var. Ayrıca, 3 adet Ar-Ge projemiz TÜBİTAK tarafından desteğe değer bulunarak çalışmalarına tüm hızıyla devam ediyoruz.” açıklamasında bulundu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu