Fuar ve EtkinliklerSon Haberler

Dünya devlerinin tercihi: BERDAN CIVATA

Uluslararası Enerji ve Çevre Fuarı ve Konferansı’nda konuşan Berdan Cıvata Marka Pazarlama Müdürü Davut Dolgun, rüzgâr enerjisi sektöründe dünya devlerinin tercih ettiği kule bağlantı üreticisi olduklarını söyledi.

Berdan Cıvata, 14.000 ziyaretçi ve 173 standıyla Türkiye’nin en büyük uluslararası enerji ve çevre fuarı olan ‘ICCI – Uluslararası Enerji ve Çevre Fuarı ve Konferansı’nda deneyimlerini anlattı.

Türkiye’nin ekonomi ve sanayi başkenti İstanbul’da gerçekleştirilen Fuar etkinlikleri kapsamında ENSİA özel oturumu olan ICCI 2018 düzenlendi. Berdan Cıvata Yönetim Kurulu Başkanı ve Enerji Sanayici ve İş Adamları Derneği (ENSİA) kurumsal üyesi Hasan Şemsi’yi temsilen Berdan Cıvata Marka Pazarlama Müdürü Davut Dolgun konuşmacı olarak katıldı.

Berdan Cıvata’nın tecrübelerini anlatan Dolgun, rüzgâr enerjisi sektöründe dünya devlerinin tercih ettiği kule bağlantı üreticisi olduklarını söyleyerek, fuara katılan yerli ve yabancı iş insanlarına video sunumu ile 40 yıllık mesleki bilgi birikimlerini aktardı.

Tarsus’tan Dünyaya RES Bağlantı Elemanları…

Davut Dolgun, stratejik önceliği olan yenilenebilir enerji sektöründe ihtiyaç duyulan ekipman, çelik bileşen ve ham maddelerin Türkiye’de üretimi konusunda mevcut politikalar, teşvikler, yürütülen ve yürütülmesi gereken çalışmaların paylaşıldığı oturumda firmanın dev projelerde aranan isim olma yolundaki başarılarını, projelerini anlattı. Müdür Davut Dolgun, yurt içi ve yurt dışından gelen konuklara ‘Tarsus’tan Dünyaya RES Bağlantı Elemanları’ başlığı ile Berdan Cıvata entegre tesisleri ve yer aldıkları rüzgar ve mega projeler hakkında bilgi verdi. Berdan Cıvata’nın bugünkü sanayi yapısı ve bilgi birikimi ile rüzgâr türbinlerinin büyük bölümünü üretebilecek bir sanayi gücüne sahip olduğunu belirterek şunları söyledi:

“Rüzgâr türbini kurulumu yapan Nordex, Vestas, Siemens—Gamesa, Senvion, Enercon, Goldwind, GE gibi dünya devlerinin tercih ettikleri üreticileri olduk. Türbin üreten yabancı firmaların ankraj -saplama-plaka grubu, cıvata-somun-pul grubu gibi temel bağlantı parça ihtiyaçlarını karşılıyoruz. Bugünkü sanayi yapısı ve bilgi birikimi ile rüzgâr türbinlerinin büyük bölümünü üretebilecek bir sanayi gücüne sahibiz. Bu vesile ile firmamızı daha fazla tanıma ve yaptığımız işlere gözlemcilik yapmak üzere ülkemizi ziyaret gelenlere de 8000 yıllık geçmişi ile birçok medeniyetlerden kültür miraslarının izlerini taşıyan ve Kilikya’ya başkentlik yapmış olan Tarsus’umuz hakkında bir kültür tanıtımı yaparak değerli misafirlerinin turizm elçilerimiz olarak ülkelerine dönmelerine katkı sağlıyoruz.”

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu