DÜNYA STANDARTLARINDA BİR KULE VİNÇ DEPOSU | Enerji ve Maden DergisiEnerji ve Maden Dergisi

DÜNYA STANDARTLARINDA BİR KULE VİNÇ DEPOSU | Enerji ve Maden Dergisi

24 Ekim 2016
Kategori
Son Haberler
Comments 0

Etiketler , , , , ,

drop_test_unitesiTeknovinç Merkez Depo ve Atölyesi, dünya standartlarında bir kule vinç deposu olarak aynı anda 50’den fazla kule vincin depolanmasına olanak sağlamanın yanı sıra birçok hizmete ev sahipliği yapıyor.

Türkiye’de inşaat sektörünün lider kule vinç, personel ve malzeme asansörü tedarikçisi TeknoVinç, depolama üssü olarak tanımladığı ve sektörde çığır açan TeknoVinç Merkez Depo ve Atölyesi’nde faaliyetlerine hız kesmeden devam ediyor.

Kocaeli’ne bağlı Dilovası mevkiinde, 15 bin metrekarelik alan üzerine kurulan ve aynı anda 50’den fazla kule vinç depolanmasına olanak sağlayan TeknoVinç Merkez Depo ve Atölyesi, çok özel bakımlardan ağırlık denge taşı imalatına, eğitimlerden asansör kabini düşme testi (drop test) çalışmalarına kadar birçok hizmete ev sahipliği yapıyor.

TeknoVinç Merkez Depo ve Atölyesi’nde, vinç ve asansör ekipmanları için oluşturulan stok sahaları, kapalı yedek parça deposu, yıkama ve bakım ünitesi, özel barkodlama sistemi, ağırlık denge taşı imalat alanı, servis ve kaynak atölyeleri, boyahane ve şantiye asansörleri için özel “drop test ünitesi” bulunuyor.

Potain Kule Vinçler Tüm Malzeme Hareketliliğini Yönetiyor

teknovinc_kulevinc10.000’den fazla ekipmanın bulunduğu TeknoVinç Merkez Depo ve Atölyesi’nde, kullanım kolaylığı getiren yepyeni stoklama tekniği sayesinde, zaman ve mekân kullanımından tasarruf sağlanıyor.

Tüm ekipman ve yedek parçaların barkod sistemi ile takip edildiği depolama üssünde, raylar üzerinde hareket ederek tesisteki tüm malzeme hareketliliğini yönetebilen 8 ve 12 tonluk iki adet Potain kule vinç hizmet veriyor.

Kule vinçlerin dengesini sağlayan en önemli ekipmanlarından biri olan ağırlık denge taşlarının üretimi de TeknoVinç Merkez Depo ve Atölyesi’nde yapılıyor. Yüzde iki tolerans payı ile üretimi sağlanan ve her biri için farklı statik hesaplamaları yapılan ağırlık denge taşları, özel bir reçete çerçevesinde üretiliyor.

Detaylı Bakım Çalışmaları Yapılıyor

Özellikle temizlik, boya ve bakım konusunda sektöre yeni standartlar kazandıran TeknoVinç Merkez Depo ve Atölyesi’nde, rulman ve makara değişiminden, dönüş dişlilerinin bakımından şaft değişikliklerine kadar detaylı bakım çalışmaları yapılıyor. Bakım çalışmalarının yanı sıra depoya gelen tüm kule vinçler basınçlı suyla özel olarak yıkanarak yeniden boyanıyor.

Güvenlik konusunda da sektörde bir ilke imza atan TeknoVinç, Stros marka inşaat asansörlerinin tamamının tek tek test edildiği özel bir test ünitesini de bu alanda kurmuş bulunuyor. Tüm inşaat asansörü kabinlerinin paraşüt fren sistemi TeknoVinç Merkez Depo ve Atölyesi’nde ayrı ayrı test edilerek mühürleniyor.

Tesiste düzenli mesleki eğitimlerin yanı sıra müşterilerin talebi doğrultusunda konunun uzmanları tarafından iş güvenliği ile ilgili “yüksekte çalışma” eğitimleri de veriliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir