Son Haberler

DÜNYANIN GÖZÜ BU ZİRVEDE

DÜNYANIN GÖZÜ TÜRKİYE’DEKİ ENERJİ ZİRVESİ’NDE

Enerjinin zirvesi INERMA başladı…

Enerji Hammaddeleri ve Enerji konusunda, dünyada ilk defa düzenlenen INERMA Uluslararası Enerji Hammaddeleri ve Enerji Zirvesi, İstanbul Hilton Bosphorus Convention Center’da başladı. Enerji sektöründe dünyanın önde gelen isimleriyle, akademi ve iş dünyasını aynı çatı altında toplayan ve Enerji Bakanlığı himayesinde organize edilen INERMA, üç gün sürecek.

Dünyada ilk defa düzenlenen INERMA (Uluslararası Enerji Hammaddeleri ve Enerji Zirvesi), bugün (1 Ekim 2015 Perşembe) başladı. Dünyanın enerji devlerini buluşturan zirve,  3 Ekim 2015 tarihine kadar İstanbul Hilton Bosphorus Convention Center’da devam edecek. Akademisyenleri ve iş dünyasının önemli isimlerini bir araya getiren organizasyon, İstanbul Teknik Üniversitesi, Yurt Madenciliğini Geliştirme Vakfı ve Clarion Events Türkiye işbirliği ile düzenlenirken, enerji hammaddeleri ve enerji konularında, yurtiçi ve yurtdışındaki birçok gelişmenin sunulacağı bir platform olma özelliğini taşıyor.

Zirvenin açılış töreni, 1 Ekim Perşembe günü saat 09.30’da, T.C. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Ali Rıza Alaboyun’un teşrifleriyle gerçekleşti. T.C. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ), İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Enerji Enstitüsü, İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Maden Fakültesi tarafından desteklenen INERMA’ya katılım gösteren kamu kurumları arasındaysa, MİGEM (Maden İşleri Genel Müdürlüğü), TKİ (Türkiye Kömür İşletmeleri Kurumu), TP (Türkiye Petrolleri), EÜAŞ (Elektrik Üretim A.Ş.), EPDK (Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu), BOREN (Ulusal Bor Araştırma Enstitüsü), MTA (Maden Tetkik ve Arama Genel Müdürlüğü), TTK (Türkiye Taşkömürü Kurumu) ve ETİ MADEN İşletmeleri Genel Müdürlüğü yer alıyor.

Enerji verimliliği ve sürdürülebilirliği gibi ekonomik kalkınma planlarını yakından ilgilendiren INERMA zirvesi kapsamında değerlendirilecek konu başlıkları ise şöyle sıralanıyor; Dünyada, Türkiye’de Enerji ve Enerji Stratejileri; Enerji Hammaddeleri; Kömür ve Enerji; Petrol ve Enerji; Doğalgaz ve Enerji; Kaya Gazı ve Enerji; Hidroelektrik Enerji; Nükleer Hammadde ve Enerji; Jeotermal Enerji; Biyoyakıt Teknolojileri; Güneş ve Rüzgâr Enerjisi…

İstanbul Hilton Bosphorus Convention Center’da 3 gün sürecek olan enerji zirvesinin ana sponsorları arasında; Türkiye Kömür İşletmeleri Kurumu, Ciner Group, Cengiz Enerji, Ercan Şirketler Topluluğu, Kolin Enerji, Akköy Enerji bulunurken, diğer sponsorların arasında; Çelikler Holding, İpek Doğal Enerji Kaynakları ile Adularya Enerji gibi sektörün önde gelen firmaları yer alıyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu