Son Haberler

E-TEBLİGAT 1 OCAK’TA BAŞLAYACAK

İstanbul Sanayi Odası (İSO), 1 Ocak’ta başlayacak olan E-Tebligat uygulaması hakkında İSTOÇ’lu sanayicileri bilgilendirdi.

İstanbul Sanayi Odası’nın (İSO), 1 Ocak 2016’da yürürlüğe girecek E-Tebligat uygulaması ile ilgili düzenlediği bilgilendirme toplantısının ev sahipliğini İSO Yönetim Kurulu Üyesi ve İSTOÇ Yönetim Kurulu Başkanı Nahit Kemalbay yaptı.

İSTOÇ’ta gerçekleştirilen toplantının açılış konuşmasını yapan Nahit Kemalbay İSTOÇ hakkında bilgiler verdi. Kemalbay, İSO olarak üyelere ve topluma daha yakın olmak yönünde çalışmalar yaptıklarını söyledi. İstanbul Anadolu yakasında Ümraniye’de ve Avrupa yakasında Yenibosna’da temsilcilikler açtıklarını hatırlatan Kemalbay, üyelerin hizmetlerin büyük bölümünü bu temsilciliklerden karşılayabildiklerini kaydetti.

Kayıt Yaptırmayanlara Özel Usulsüzlük Cezası

Toplantıda İstanbul Vergi Dairesi Başkanlığı Usul Grup Müdürü Halil Sencar katılımcılara E-Tebligat uygulaması hakkında bilgi verdi. Halil Sencar, sistemin kullanılabilmesi için başvuru aşamalarını açıkladı. Sistemin avantajları ile ilgili katılımcılara bilgi veren Sencar, sisteme kayıt yaptırmayanların özel usulsüzlük cezası ile karşılaşacağını hatırlattı.

İSO Sanayi Şubesi Müdürü Mehmet Çavdar da konuşmasında İSO’nun verdiği temel hizmetler olan üyelik işlemleri, kapasite raporu düzenlenmesi, muhtelif ekspertiz raporları ve belgeler, yatırım teşvik belgeleri, dış ticaret dolaşım belgeleri gibi hizmetler hakkında bilgiler verdi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu