Son Haberler

ECZACIBAŞI OSGB ‘BÜYÜMEYE DEVAM!’ DEDİ

Eczacıbaşı Ortak Sağlık ve Güvenlik Birimi (OSGB)Türkiye’de Yeni İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu’na hazır bir şekilde büyümeye devam ediyor!

Eczacıbaşı Ortak Sağlık ve Güvenlik Birimi, 2016 yılına hızlı giriş yaparak büyümesini sürdürüyor. Kastamonu, Zonguldak, Trabzon, Gaziantep, Elazığ, Edirne ve Kayseri’de açtığı yeni şubelerle tüm Türkiye’ye iş sağlığı ve güvenliği hizmetini ulaştıracak olan Eczacıbaşı OSGB, 2016 yılında Türkiye’nin 81 iline 19 şube ile hizmet verecek. Temmuz 2016’da yürürlüğe girecek Yeni İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu’nda yer alan 50’nin altında işçinin çalıştığı iş yerlerinde, iş yeri hekimi ve iş güvenliği uzmanı bulundurması zorunluluğu mevzuatı için Eczacıbaşı OSGB tüm hazırlıklarını tamamladı.

anil_sugetiren_eczacibasi“150 bin çalışana hizmet vermeyi hedefliyoruz”

Eczacıbaşı Ortak Sağlık ve Güvenlik Birimi Genel Müdürü Anıl Sugetiren, “Yasa öncesinde açtığımız yeni şubelerimizle Türkiye’nin her bölgesinde iş kazası ve meslek hastalıklarının azaltılması ve verim artışına katkı sağlamak amacıyla 150 bin çalışana hizmet vermeyi hedefliyoruz.” dedi. Sugetiren ayrıca çalışanların sağlığı ve güvenliği gibi toplumu yakından ilgilendiren oldukça önemli bir konuda hizmet sağlayıcı olarak yer alan Eczacıbaşı OSGB’nin, kusursuz hizmet anlayışı ve teknolojik donanımıyla kuruluşlara güvenli ve özenli çözümler ürettiğini bunu da özel bir misyon olarak kabul ettiklerini belirtti.

Hedef: Öncü Kuruluş Olmak

İş Sağlığı ve Güvenliği alanında yatırımlarını tüm Türkiye’de hizmet vermek üzere planladıklarını belirten Anıl Sugetiren, “Bu alanda hizmette kalite ve standartlarında çıtayı her geçen gün yukarı taşıyarak öncü kuruluş olmayı hedefliyoruz.” dedi.

Çözüm Odaklı Hizmet Anlayışı

Eczacıbaşı OSGB firmaların tüm “İş Sağlığı ve Güvenliği” ihtiyaçlarını tek bir noktadan karşılıyor. Eczacıbaşı OSGB çözüm odaklı hizmet anlayışı ile hizmet kapsamında; mevzuat çerçevesinde belirlenmiş sürelerde, iş yeri hekimleri, iş güvenliği uzmanları ve diğer sağlık personelleri tarafından kuruluşlara ziyaret gerçekleştirilmesi, mevzuat güncelleme takibi, hizmet alıcıların durumu ve öncelikleri ile tüm iş süreçlerinin denetlenmesi, meslek hastalıkları ve iş kazalarının takibi, tüm risk değerlendirmelerinin onanması, Kişisel Koruyucu Donanımı (KKD) takibi, mevzuat içi ve dışı eğitimlerin düzenlenmesi yer alıyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu