Son Haberler

‘EIF 2015’ CONGRESİUM ANKARA’DA

Bu yıl sekizincisi düzenlenecek, Uluslararası Enerji Kongresi ve Fuarı ‘EIF 2015’, 4-6 Kasım 2015 tarihlerinde Congresium Ankara’da gerçekleştirilecek.

Kapsamlı bir organizasyon olarak 4-6 Kasım 2015 tarihlerinde sekizincisi düzenlenecek Uluslararası Enerji Kongresi ve Fuarı EIF 2015’in ev sahipliğini Congresium Ankara yapacak. Fuar alanı ise yerli ve yabancı seçkin enerji şirketlerini ağırlayacak.

Dünya ülkelerinde ve Türkiye’de enerji üretimine ilişkin çeşitli konuların tartışılacağı bir platform olarak değerlendirilen EIF 2015, T.C. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’nın destekleriyle gerçekleşecek.

Türkiye’nin ileriye yönelik gelişme sürecine önemli katkılar sağlayacağı öngörülen kongreyi ulusal ve uluslararası medya kuruluşları canlı yayınlar ile yakından takip edecek. Kongre, enerji sektöründen üst düzey şirket yöneticilerini, karar alıcıları, kanaat önderlerini, sivil toplum kuruluşları yöneticilerini, akademisyenleri ve düzenleyici kuruluşları bir araya getirecek.

Enerji Politikaları Küresel Boyutta

EIF 2015, Türkiye ve diğer birçok ülkeden çok sayıda üst düzey yetkili ile enerji sektöründe faaliyet gösteren firma yetkililerini bir araya getirecek. Kongre aynı zamanda ülkelerin kendi sorunu olmaktan çıkıp küresel boyutta değerlendirilmesi gereken enerji politikaları ve sektörün geleceğine yönelik hususları değerlendirme fırsatı da oluşturacak.

EIF Yürütme Kurulu Başkanı Av. Çiğdem Dilek kongrenin amacını; “Çeşitli enerji kaynaklarının, enerji piyasalarının tüm boyutları ile değerlendirilmesi ve en son gelişmeler ile uygulamaların pek çok açıdan tartışılıp ele alınabileceği bir ortam oluşturabilmek.” ifadeleriyle açıkladı. Dilek; “EIF 2015 kapsamında yapılacak olan fuar alanı tüm enerji ilgililerine ücretsiz şekilde açık olacak.” diye belirtti.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu