Son Haberler

EIF PETROL, GAZ KONGRESİ VE FUARI

EIF 2016 Petrol, Gaz Kongresi ve Fuarı 1-2 Haziran 2016 tarihlerinde Congresium Ankara’da gerçekleştirilecek.

Türkiye Petrolleri işbirliği ile gerçekleştirilecek olan EIF 2016 Petrol, Gaz Kongresi ve Fuarı 1-2 Haziran 2016 tarihlerinde Congresium Ankara’da ziyaretçilerini ağırlayacak.

Kongre ve Fuar kapsamında akademik düzey en üst seviyede tutularak katılımcıların elde edecekleri faydalar maksimumda tutulacak. Etkinliğin hedefinde, konunun tüm küresel taraflarını bir araya getirmek ve çok taraflı kazanımların elde edileceği bir platform oluşturmak konuları yer alıyor.

EIF Yürütme Kurulu Başkanı Çiğdem Dilek’in Kongre davet metninde şu ifadelere yer verildi:

“EIF PETROL GAZ KONGRE VE FUARINA DAVET

Dünya enerji tüketiminde çok önemli bir yer tutmakta olan petrolün ekonomik kalkınma açısından önemi tartışılmazdır ve malum olduğu üzere en eski enerji kaynaklarından birisidir. Günümüzde ise tükenme endişesinin sıkça dile getirilmeye başlandığı petrolün giderek önemini kaybedeceği yönündeki tartışmalar ise ağırlık kazanmaya başlamıştır.

Ancak unutmamak gerekir ki; Alternatif enerji kaynaklarının gereğince ekonomik hale gelmemiş olmaları ile birlikte yeni ve inanılmaz büyüklükteki taze petrol rezervlerinin keşfedilmeye devam ediyor olması konunun hiç te tartışıldığı gibi olmadığını bir bakıma ortaya koyar niteliktedir.

Son dönemde özellikle gelişmekte olan ülkelerdeki petrol tüketimindeki artış ve petrol fiyatlarındaki aşırı yükseliş değerlendirildiğinde ise, ekonomik kalkınmanın maliyetinin her geçen gün arttığı ve önümüzdeki dönemde de artacağı öngörülmektedir.

Değişik perspektiflerden değerlendirdiğimizde, Petrol, günümüzde ekonomik kalkınmanın vazgeçilmez girdilerinden birisidir ve bu özelliğini önümüzdeki dönemlerde de koruyacaktır. Aynı zamanda Petrol ve Doğal Gaz’ın hem birincil enerji kaynağı hem de kolay vergilendirilebilen bir ürün olması sebepleri ile dünyanın ekonomik gelişmesinde tartışılmaz bir değere sahiptirler.

Tüm bu gerçeklerden hareketle; 01-02 Haziran 2016 tarihlerinde Congresium Ankara’da “EIF 2016 Petrol, Gaz Kongresi ve Fuarını” Türkiye Petrolleri işbirliği ile gerçekleştirecek olmaktan dolayı büyük bir mutluluk duymaktayız.

Yaklaşık 10 yıllık bir süreçten bu yana devam ettirmekte olduğumuz EIF Enerji Kongrelerimizi bu anlamda ihtisaslaştırmak ihtiyacı elzem olmuştur. Petrol ve Doğal Gaz konusu ise büyük bir önem ve yer tutmaktadır.

Her zaman olduğu üzere bu etkinliğimizde de akademik düzey en üst seviyede tutularak katılımcılarımızın elde edecekleri faydalar maksimumda tutulacaktır.

Bu kapsamda konunun tüm küresel taraflarını bir araya getirmek ve çok taraflı kazanımların elde edileceği bir platform oluşturmak ilk önceliğimiz olacaktır.

Siz değerli sektör liderlerini etkinliğimizde ağırlayacak olmaktan büyük bir mutluluk duyacağız.

Saygılarımızla…”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu