EKİN ENDÜSTRİYEL’DEN GERİ DÖNÜŞÜM ÇAĞRISI | Enerji ve Maden DergisiEnerji ve Maden Dergisi

EKİN ENDÜSTRİYEL’DEN GERİ DÖNÜŞÜM ÇAĞRISI | Enerji ve Maden Dergisi

14 Haziran 2016
Kategori
Son Haberler
Comments 0

Etiketler , , , , ,

Geri dönüşüm faaliyetlerini gerçekleştiren Ekin Endüstriyel, kurumları bu konuda desteğe davet ediyor.

erdem_ozkanBünyesinde kâğıt, plastik, pil, cam, yağ gibi maddelerin tüketildiği şirketlerin geri dönüşüm konusunda bilinçlenmesi gerektiğini dile getiren Ekin Endüstriyel Halkla İlişkiler Müdürü Erdem Özkan yaptıkları çalışmalarda her madde için ayrı bir atık kutusu olduğunu ve bu kutuların neden kullanılması gerektiğine dair personellerin gerekli bilgilendirmeleri aldığını söyledi.

Erdem Özkan, atık maddelerin belirli noktalarda konumlandırılmış kutulara ayrıştırılma ile başlayan geri dönüşüm sürecinin daha sonraki evrelerinde belli kuruluş ve derneklerle birlikte paydaşlık yapılarak devam ettiğini belirtti.

Özkan, “Bu süreçte kendini iyi hissetmenin, sağlıklı olmanın, iletişim kurmanın, mutluluğun, gelişimin, topluma faydalı olmanın en etkin aracı hizmet etmek ise biz de yaşadığımız topluma etki edebilmek için çaba göstermeliyiz.” dedi.

Atıkların, belediyelerin kontrolünde toplandığını dile getiren Erdem Özkan şirketlere bu faaliyetlerin bir maliyeti olmamasının yanı sıra toplum ve dünya için önemli bir unsur olduğunu dile getirdi. Özellikle Türkiye’nin nüfusunun artışı ile paralel olarak tüketimin artması, doğal dengeyi bozması ve zarar vermesi gibi unsurların geri dönüşümle engellenmesinin mümkün olduğunu ifade etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ahmet Kaya - Nereden Bileceksiniz Ahmet Kaya - Kum Gibi Ahmet Kaya - Dışarda Kar Yağıyor Ahmet Kaya - Penceresiz Kaldım Anne Ahmet Kaya - Söyle Ahmet Kaya - Sözüm Şiirlerin Mükemmelidir Ahmet Kaya - Bundan Böyle Yol Yok Ahmet Kaya - Dostum Dostum Ahmet Kaya - Senden Başkasını Seven Delidir Ahmet Kaya - İçimde Ölen Biri