Son Haberler

EKONOMİNİN LOKOMOTİFİ: İNŞAAT SEKTÖRÜ

İTSO’daki 20 meslek komitesi arasında iki komitenin inşaat sektörünü temsil ettiğini belirten Metin Anıl, inşaat sektörünün ekonominin lokomotifi olduğunu söyledi.

İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası (İTSO) Başkanı Metin Anıl, Müteahhitler Derneği’ne yaptığı ziyarette, 5 yıllık bir geçmişi bulunan İMDER’in çalışmalarını yakından takip ettiklerini ve takdir ettiklerini söyledi.

İnşaat sektörünün ekonomiyi hareketlendiren en önemli sektörlerden biri olduğuna değinen Anıl, İTSO’daki 20 meslek komitesi arasında iki komitenin inşaat sektörünü temsil ettiğini ve inşaat sektörünün ekonominin lokomotifi olduğunu dile getirdi.

Başkan Anıl, “Bir bölgede inşaat sektörü hareketliyse, canlıysa ekonomisi hareketli olur. Bu canlılık, kazancı, kârı, istihdamı, kısaca diğer çalışma alanlarını da olumlu etkiler. İTSO olarak bu sektörü çok önemsiyoruz.” diye konuştu.

Sanayi ve Konut Yatırımları Çok Hızlı Gelişiyor

İnegöl’de sanayi ve konut yatırımlarının çok hızlı geliştiğine dikkat çeken Anıl, nüfus, ekonomik potansiyel ve coğrafi mevkii sebebiyle ilçenin hava kirliliği ve trafik meselesiyle karşı karşıya olduğunun altını çizdi.

Mevcut bölgede tadilat ve kentsel dönüşüm çalışmaları yapılması gerektiğini belirten Anıl, İnegöl’ün kendi sınırları içinde korunması ve daha fazla büyütülmemesi gerektiği uyarısında bulundu. Anıl ayrıca TOKİ’nin ilçede yürüteceği inşaat çalışmalarında da işi İnegöllü müteahhitlere vermesi gerektiğini sözlerine ekledi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu