Son Haberler

ELDER’DEN BAKAN ALBAYRAK’A ZİYARET

Elektrik Dağıtım Hizmetleri Derneği (ELDER) Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Özdemir ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak’ı makamında ziyaret etti.

Elektrik Dağıtım Hizmetleri Derneği (ELDER) Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Özdemir ve Yönetim Kurulu Üyelerinin ziyaretini makamında kabul eden Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, dağıtım firmalarının sorunlarını ve taleplerini dinlendi.

“Özel sektör olmadan Türkiye’nin büyümesi imkânsız”

Piyasaların liberalleşmesi ve rekabetin arttırılması noktasında çok önemli çalışmalarda bulunduklarını ifade eden Bakan Albayrak şöyle konuştu: “Kaynak çeşitliliği, arz güvenliği, daha ucuz ve kaliteli hizmet alınması hususu bizim için çok önemli. Özel sektör olmadan, Türkiye’nin büyümesi imkânsız, gelişimi ve değişimi de mümkün değil…”

Ayrıca Bakan Albayrak 4 yıllık süreç göz önünde bulundurulduğunda yatırım ve hizmetler açısından önemli bir dönem olacağını belirterek, “Sizlerden gelecek talepleri makullüğü çerçevesinde karşılamaya çalışacağız. Önümüzdeki 4 yılı dikkate aldığımızda yatırım ve hizmetler açısından önemli bir dönem var. Yatırım ve hizmet kalitesi noktasında sizlerden verimli çalışmalar bekliyoruz.” dedi.

Bakan Albayrak’a “Hayırlı olsun!” dileklerinde bulunan ELDER Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Özdemir de ‘elektrik dağıtım firmaları‘nın çalışmaları ve yatırımları hakkında bilgi verdi. Özdemir, Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) ile Enerji Bakanlığı’nın çalışmalarından duyulan memnuniyeti dile getirerek, önümüzdeki dönemde yatırımlarına devam edeceklerini söyledi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu