Fuar ve EtkinliklerSon Haberler

Elektrik Dağıtım Sektöründe İSG Kongresi Başlıyor

2.Elektrik Dağıtım Sektöründe İş Sağlığı ve Güvenliği Kongresi, 15-17 Şubat tarihleri arasında Antalya’da gerçekleşecek.

Elektrik Dağıtım Hizmetleri Derneği (ELDER) tarafından bu yıl 2.’si düzenlenecek olan ‘Elektrik Dağıtım Sektöründe İş Sağlığı ve Güvenliği Kongresi’ 15-17 Şubat tarihleri arasında Antalya’da gerçekleşecek. Bu yıl ‘Önleme Kültürü’ teması ile düzenlenecek olan kongrede topraklamanın temel prensipleri ve uygulamaları, dağıtım sektörüne özgü yüksekte çalışma uygulamaları, ‘İSG kültürü’ kavramı ve ‘şirketlerde İSG kültürü oluşturulması’ konuları masaya yatırılacak.

ELDER Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Yaşar Arslan, TES-İŞ Başkanı Mustafa Şahin, TEİAŞ Genel Müdürü Abdullah Atalay, TEDAŞ Genel Müdürü Halil İbrahim Leventoğlu ve Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Müsteşar Yardımcısı Abdullah Tancan’ın açılış konuşmalarını yapacağı kongrede yerli ve yabancı alanında uzman konuşmacılar da iş sağlığı ve güvenliği konusundaki bilgi ve deneyimlerini paylaşacak. ‘2. Elektrik Dağıtım Sektöründe İş Sağlığı ve Güvenliği Kongresi’ ile iş dünyasına ve kurumlara iş sağlığı ve güvenliği konusunda yönetim sistemlerinin iyileştirilmesi, iş yerlerinde elektrik enerjisindeki güvenlik standartlarının geliştirilmesine katkıda bulunulması hedefleniyor. Bunun yanında tüm elektrik dağıtım şirketlerinde iş sağlığı ve güvenliği kültürünün oluşması ve bu sektöre emek veren tüm çalışanlara en üst seviye iş güvenliği önlemleri altında çalışma ortamı oluşturulması için sektördeki İSG bilincinin artırılması amaçlanıyor.

Yabancı konuşmacılardan farklı bakış açıları

SFE International, Hefe Enerji ve Kermel’in sponsorluğunda düzenlenecek ve ağırlıklı olarak iş sağlığı ve güvenliği uzmanlarından oluşan en az 250 profesyonelin katılımının beklendiği kongrenin yabancı konuşmacılarından EDF Danışmanı Jacques Leparc, İSG Liderliği konusunda bilgi verirken MSA Latchways Teknik Müdürü Tim Bissett ise İngiltere’deki yüksekte çalışma uygulamalarını paylaşacak.

Kongrenin ilk gününde Prof. Dr. Belgin Emre Türkay’ın moderatörlüğünü yapacağı ‘Topraklama’ konulu panelde ise Elektrik Mühendisi Cahit Gencer, mahalli topraklamanın önemini anlatırken Dehn International Ürün Müdürü Rainer ZIEHMER ise topraklama aparatı standartları hakkında bilgi verecek.

‘Dağıtımda Yüksekte Çalışma Uygulamaları’ Paneli

Kongrenin ikinci günü ‘Dağıtımda Yüksekte Çalışma Uygulamaları’ paneli ile başlayacak. Panelin konuşmacılarından Tim Bisset, ‘İngiltere’de Elektrik Dağıtım Sektöründe Yüksekte Çalışma Uygulamaları’, Kaya Grup Ürün Şefi Ertürk Ergenekon ‘Yüksekte Çalışmada Malzeme ve KKD Standartları’, Kuzey Endüstriyel Dağcılık İple Erişim Müdürü Nafiz BALCI ve Kuzey Endüstriyel Dağcılık Eğitmeni Cafer Özer ise, ‘Türkiye’de Elektrik Dağıtım Sektöründe Yüksekte Çalışma Uygulamaları’ hakkında paylaşımda bulunacak.

Yine ikinci günün bir başka paneli olan ve moderatörlüğünü Turkish Petroleum International Company İSG Müdürü Menekşe Yücel’in yapacağı ‘İSG Kültürü’ başlıklı panel ise katılımcılara yeni bir vizyon açacak. Panelistlerden DuPont Ortadoğu ve Afrika Bölge Direktörü Johan Weshuyzen, ‘Dünya Standartlarında İSG Kültürü’, Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nden Prof. Dr. Türker Özkan ise ‘Türkiye’de İSG Kültürü’ başlıklarında İSG kültürünü masaya yatırırken DV Conseils Başkanı Dominique Vacher ise ‘İSG Kültürü Nasıl Oluşturulur?’ başlığı altında başarı hikâyelerini paylaşacak. IndustriALL Global Union Genel Sekreteri Kemal Özkan’ın ‘Sendika ve İSG Kültürünün Uluslararası Yaklaşımı’ konulu konuşması ile kongrenin ikinci günü tamamlanacak.

Kongrenin son gününde ise ELDER, TES-İŞ, EÜAŞ, TEİAŞ ve TEDAŞ’ın katılımı ile düzenlenecek olan interaktif oturum ile Türkiye’de İSG Kültürü Oluşturmada Paydaşların Katkısı üzerine katılımcıların interaktif bir şekilde görüş alışverişinde bulunabileceği bir ortam sağlanacak. 2. Elektrik Dağıtım Sektöründe İş Sağlığı ve Güvenliği Kongresi, interaktif oturum sonrasında yayımlanacak sonuç bildirgesi ile sona erecek.

Kongre hakkında detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu