Son Haberler

EN VERİMLİ GÜNEŞ ENERJİSİ PANELİ YİNGLİ SOLAR

TÜV Rheinland, ‘2015 En Verimli Güneş Enerjisi Paneli’ ödülünü Yingli Solar güneş panellerine verdi.

Global kalite ve sertifikalandırma şirketi TÜV Rheinland 2015 yılında güneş panelleri arasında yaptığı verimlilik değerlendirmesi sonucunda Yingli Solar panellerini en verimli güneş paneli olarak seçti.

TÜV Rheinland tarafından 5 yıldız verilen Yingli Solar, TÜV Rheinland 2016 Güneş Enerjisi Kongresi’nde “TÜV Rheinland 2015 En Verimli Güneş Enerjisi Paneli” olarak ilan edildi.

Yingli Solar Türkiye Ülke Müdürü Uğur Kılıç, Yingli Solar olarak her zaman yüksek performansı ile ayrıcalıklı ürünler geliştirmeye, ürün kalitesini üst seviyelere çıkarmaya ve güneş enerjisi sektörünün gelişip güçlenmesi için tüm katkıyı sağlamaya devam edeceklerini belirterek TÜV Rheinland ödülünün büyük bir memnuniyetle karşıladıklarını sözlerine ekledi.

15 marka arasından Yingli Solar güneş panelleri öne çıktı

TÜV Rheinland, 2015 yılı boyunca açık arazide kurulu gerçek güneş enerjisi santralleri (GES) işletim simülasyonunu oluşturarak, dünya çapında 15 farklı markanın güneş paneline enerji üretimi verimlilik testi uyguladı. Test süresi boyunca Yingli Solar panelleri watt başına en yüksek verimliliği göstermeyi başardı. Üstün performansı sebebiyle Yingli Solar panelleri testten 5 yıldız alarak “TÜV Rheinland 2015 En Verimli Güneş Enerjisi Paneli” seçildi.

Herkes için ekonomik yeşil enerji

Uğur Kılıç, TÜV Rheinland tarafından verilen ödülün, gerçek koşullarda enerji üretiminde Yingli Solar panellerinin verimlilik performansının ne kadar yüksek olduğunu kanıtladığını söyledi. Kılıç ayrıca “Yingli Solar’ın misyonu, ‘herkes için ekonomik yeşil enerji sağlamaktır’. Bu misyonu gerçekleştirmek için Yingli Solar, büyük santrallerin daha verimli çalışmasını sağlayacak ürünler sunarak, güneş enerjisi yatırımcılarının yaptıkları yatırımın en kısa sürede geri dönmesini sağlamaktadır.” dedi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu