Son Haberler

ENDEAVOR DERNEĞİ GİRİŞİMCİLERİN YANINDA

Sürdürülebilir ekonomik kalkınma amacıyla seçilmiş etkin girişimcilere, ümit vaat eden yarının büyük işletme sahiplerine, ivme kazandırmak üzere çalışmalarına devam eden Endeavor Derneği’nin 2016-17 dönemi yönetim kurulu başkanlığına Emre Kurttepeli seçildi.

Sürdürülebilir ekonomik kalkınma amacıyla seçilmiş etkin girişimcilere – ümit vaat eden yarının büyük işletme sahiplerine – ivme kazandırmak üzere yerel ve uluslararası fikir önderlerinden oluşan mentör, danışman ve yatırımcı ağı üzerinden maddi ve manevi destek sunan Endeavor Etkin Girişimci Destekleme Derneği’nin olağan yönetim kurulu toplantısı 17 Mayıs 2016 Salı günü gerçekleşti. Derneğin yönetim kurulu başkanlığına Emre Kurttepeli seçildi.

Bu sene onuncu yıldönümünü kutlayacak olan Endeavor Derneği’nin son üç yıldır başkanlığını yapan Murat Özyeğin, olağan yönetim kurulu toplantısında görevini Emre Kurttepeli’ye devretti. Aynı toplantıda derneğin yeni Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı olarak Zorlu Holding Yönetim Kurulu Üyesi Emre Zorlu atandı. Dernek saymanı ek göreviyle Abraaj Group Türkiye ve Orta Asya Başkanı Selçuk Yorgancıoğlu da Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı olarak devam ediyor.

Nitelikli İstihdam Fırsatları Yaratılıyor

Endeavor Derneği bir yandan en hızlı değer ve nitelikli istihdam fırsatları yaratan bu yenilikçi girişimcilere destek sunarken, diğer yandan sürekli geliştirdiği topluluğunun deneyim ve bilgi birikimlerini değerlendirerek yerel ekosistemleri geliştirme vizyonuyla farklı özendirme ve lobicilik çalışmalarında önderlik yapıyor.

Endeavor Derneği’nin 2015 senesinde aktif destek verdiği 22 girişimci şirketi toplam 655 Milyon TL ciro ve 3,307 kişilik istihdam yaratmıştır. Bu Endeavor girişimci şirketlerinin medyan ciro artışı %43 ve medyan istihdam artışı %13’tür.

Girişimci Hikâyeleri İlham Kaynağı Oldu

Girişimcilik ekosisteminin içinde maddi sermayenin gelişmesinde manevi sermayenin kritik bir faktör olduğuna inanan Endeavor Derneği’nin kurucu üyelerinden, FİBA Holding Yönetim Kurulu Üyesi Murat Özyeğin kendi başkanlık dönemi hakkında şunları söyledi: Türkiye’nin girişimcilik ekosistemini canlandırma ve geliştirme hevesiyle başlayan seferberliğimizde tüm sektörlere yönelik sunduğumuz mentorluk desteğiyle girişimcilerin önünü açmayı, girişimci hikâyelerini bir ilham kaynağı olarak şekillendirerek yeni adayları girişimciliğe özendirmeyi; Türkiye’nin girişimci gücünü kanıtlamayı, deneyim kazanmış girişimcilerin sonraki nesil girişimcilere mentorluk ve yatırım yapmalarına teşvik etmeyi görev üstlendik. Bu yolda melek yatırımcılık, iş geliştirme ve CaseCampus eğitim programları oluşturduk. Yerel ağımızı uluslararası ağımızla birleştirerek girişimciler için bir köprü kurduk. Ayrıca Endeavor’ı İstanbul dışında başka şehirlere taşımak üzere önemli yol kat ettik. Başkanlığım süresinde bu hedeflerimizi hayata geçirmemize destek olan herkese teşekkür ederim. Yeni döneme adımlarımızı atarken yeni başkanımız Emre Kurttepeli’nin liderliğine, gelişen üye ağımızın uzmanlığına ve ilgisine ve Türkiye’nin girişimcilik gücüne desteğim ve inancım tamdır.”

“Hem bugüne hem yarınlara sahip çıkan bir topluluğuz”

1999 yılında, bugün Türkiye’nin lider yerel internet platformuna dönen Mynet’in Kurucusu Emre Kurttepeli, Endeavor Türkiye Yönetim Kurulu’nun yeni vizyonu hakkında şunları söyledi: ″Bu sene Türkiye’de 10.yılımızı dolduruyoruz, kısa sürede çok işler başardık, her yıl yeni girişimciler ve yeni projelerle gücümüze güç kattık. Dernek olarak biz hem bugüne hem yarınlara sahip çıkan bir topluluğuz. Önceki dönemlerde oluşturulan sağlam temellerimiz üzerinden yola çıkarak girişimcilik ekosisteminde itici güç olmak, Türkiye’de uluslararası boyutta rekabet edebilecek girişimcilerin olduğunu ispat etmek istiyoruz. Önümüzdeki süreçte Türkiye’deki ilk uluslararası milyar dolarlık girişimin Endeavor Ağı’ndan çıkmasını hedefliyoruz. Bu yolda etkin girişimcilerimizi teker teker uluslararası arenaya çıkartmak için çalışıyor olacağız.″

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu