Son Haberler

ENERJİ YATIRIMINDA ÖNEMLİ İŞ BİRLİĞİ

Kuzey Afrika pazarında ekonomik ve güvenilir enerji üretmeyi ve kullanıma hazır hale getirmeyi amaçlayan Türkiye’nin lider teknik-müteahhitlik firması AE Arma-Elektropanç, uluslararası enerji sektörünün önde gelen firmalarından Clarke Energy ile stratejik işbirliği anlaşması imzaladı.

Uluslararası inşaat sektörünün saygın dergisi Engineering News Record’un (ENR) dünyanın önde gelen müteahhitlik firmalarının uluslararası piyasalarda bir önceki yılda elde ettikleri gelirlere göre sıralandığı “Dünyanın En Büyük 250 Müteahhitlik Firması” listesinde 2014 ve 2015’te yer alan ve MEP Middle East tarafından yayımlanan “Orta Doğu’nun En Büyük 25 Müteahhitlik Firması” 2015 listesinde üçüncü sırada olan AE Arma-Elektropanç ile mühendislik, montaj ve motor bazlı santrallerin bakımı konusunda uzman Clark Energy stratejik işbirliği anlaşması imzaladı.

Enerji Üretiminde Yeni Pazar Kuzey Afrika

İşbirliği özellikle doğal kaynaklar bakımından zengin ancak yeni gelişmekte olan kuzey Afrika pazarında ekonomik ve güvenilir enerji üretmeyi ve kullanıma hazır hale getirmeyi amaçlıyor.

Bu işbirliği doğrultusunda AE; Clarke Energy ile birlikte farklı gazları; doğalgaz, biyogaz, depolama, fırınlama ve hava gazı kullanarak elektrik üretim projeleri gerçekleştirecek.

Bu santrallerin kurulumu yapılarak ısı ve elektrik enerjisinin birlikte üretildiği toplam enerji veriminin yüzde 90’lara kadar çıkacağı kojenerasyon ve trijenerasyon tesisleri hayata geçecek.

AE, stratejik partneri Clarke Energy ve onların tecrübeli teknik ekibiyle beraber, içinde mühendislik hizmetini de barındıran nitelikli sanayi türü anahtar teslim projelerde ( EPC) çok motorlu enerji santralleri sayesinde uzun vadeli hizmet sağlayacak.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu