Son Haberler

ENERJİ SEKTÖRÜNDE DİNAMİKLER DEĞİŞECEK

PETFORM’un Naturelgaz ev sahipliğinde gerçekleştirilen Gaz Grubu çalışma toplantısında konuşan ve doğal gazın petrolü geçeceğine değinen Naturelgaz CEO’su Kanat Emiroğlu, bu durumun dünya enerji sektörünün dinamiklerini değiştireceğini belirtti.

Petrol Platformu Derneği’nin (PETFORM) Gaz Grubu çalışma toplantısı, Naturelgaz ev sahipliğinde gerçekleştirildi. Düzenli aralıklarla gerçekleştirilen Gaz Grubu toplantılarında, doğal gaz ithalatı ve toptan satışı faaliyetlerinde bulunan şirketlerin sorunlarına dair çözüm önerileri ele alındı. Toplantılarında alınan kararlar çerçevesinde PETFORM, petrol ve doğalgaz piyasasındaki gelişmelere dair görüş ve önerilerini paylaşmak üzere yetkili kamu kurum ve kuruluşlarına resmi ziyaretler gerçekleştirerek, hazırlanan raporları sunuyor.

“Şu anda Avrupa’nın en büyük CNG şirketiyiz”

Naturelgaz CEO’su Kanat Emiroğlu, toplantıda yaptığı değerlendirmede, Naturelgaz’ın büyümeye devam ettiğini belirterek, “Naturelgaz, bir CNG firması. Büyümeye devam ediyoruz; 4 yılda 14 kat büyüdük. Şu anda Avrupa’nın en büyük CNG şirketiyiz. Aynı zamanda Türkiye’de CNG dağıtım pazarının yaratıcısı ve lideriyiz. Boru hattının gitmediği yere doğal gaz götürüyoruz.” şeklinde konuştu.

“Petrol eskisi gibi büyüyen ve rakipsiz bir alan değil”

Emiroğlu enerji sektörüne dair ise, “Petrol eskisi gibi büyüyen ve rakipsiz bir alan değil. 2019 yılında doğal gazın, petrolü geçerek 150 yıl sonra dünyanın 1. büyük metası olacağını ön görüyoruz. Bu da, dünya enerji sektörünün dinamiklerini, gerek petrol ve gaz olsun, gerek kömür, elektrik ve yenilenebilir olsun, temelden değiştirecek.” dedi.

Doğal Gazın Gitmediği Yere CNG

Global Yatırım Holding bünyesinde faaliyet gösteren Naturelgaz, doğalgaz boru hattının gitmediği noktalara doğal gazı CNG formunda taşıyor. Türkiye’de CNG dağıtım pazarının yaratıcısı ve lideri olan Naturelgaz, Türkiye’deki en yüksek CNG dolum kapasiteli tesis ağına, en geniş CNG dağıtım filosuna ve en büyük CNG stoklama alt yapısına sahip.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu