Son Haberler

ENERJİ SEKTÖRÜNÜN İLERİ GELENLERİ BİR ARADA

Dağıtım transformatörleri üretim kapasitesi ile ülkemizde ilk sırada ve dünya’da ilk 5’de yer alan ASTOR A.Ş. Bölgesel Tanıtım Toplantılarının beşincisini Adana’da gerçekleştirdi. Toplantıda enerji sektörünün ileri gelenleri bir araya geldi.

Enerji sektöründe transformatör imalatı ve satışı yapan ASTOR A.Ş. Bölgesel Tanıtım Toplantılarının beşincisini Adana’da gerçekleştirdi. ASTOR A.Ş. Adana Sheraton Otel’de düzenlediği tanıtım toplantısında TEİAŞ 18. Bölge Müdürü Yılmaz Eğerci, Çatalhan HES İşletme Müdürü Hasan Kahraman, Yedigöze HES İşletme Müdürü Zafer Karakuzulu ve enerji sektörünün ileri gelenleri ile bir araya geldi.

Adana’da enerji sektöründen birçok firmanın katıldığı toplantıda, bölgenin enerji potansiyelinin önemini vurgulayan yetkililer yapılacak her türlü iş birliği ve yatırımın enerji sektörüne can katacağının altını çizdi.

“Astor, yerli üretimin gelişmesi için büyük önem taşıyor”

Dağıtım transformatörleri üretim kapasitesi ile ülkemizde ilk sırada ve dünya’da ilk 5’de yer alan Astor’un yaptığı çalışmaların yerli üretimin gelişmesi için büyük önem taşıdığını belirten TEİAŞ 18. Bölge Müdürü Yılmaz Eğerci şunları söyledi: “Astor sadece üreterek değil, geliştirerek, Ar-Ge çalışmaları yaparak Türkiye’de ve dünyada söz sahibi olmak istiyor. Son bir yıl içerisinde bölgemizde 4 adet 100 MVA ve 1 adet 62,5 MVA güç trafosu devreye alınarak başarı ile çalışmakta. Bu durum ASTOR adına önemli bir başarı.”

“Yerli üretimin desteklenmesi çok önemli…”

ASTOR A.Ş. İş Geliştirme Müdürü Hakan Şimşek ise konuşmasında: “Enerji sektörünün gün geçtikçe önemi artıyor ve gelişiyor. Yerli üretimin desteklenmesi çok önemli… ASTOR A.Ş. olarak üretim kapasitesi ve kalite olarak yatırımcılar için güzel fırsatlar sunuyoruz. Bölgenin enerji olarak kapasitesinin farkındayız. Bu anlamda her türlü desteğe açığız. Üretim kapasitemiz, kalitemiz ve rekabet gücümüzle her türlü işbirliğine hazırız.” dedi.

Toplantıda konuşan ASTOR A.Ş. Ar-Ge Direktörü Dr. Fatih Işık da transformatör üretiminde farklı ürün yelpazesi ile yapılan satışların yanı sıra ASTOR Ar-Ge merkezi ile bilgi birikimi ve nitelikli istihdam artışı sağlamaya devam edeceklerini kaydetti. Işık, “Ar-Ge Merkezi çalışmalarımız kapsamında özel projelerimizin yanı sıra TÜBİTAK tarafından desteklenerek başarı ile tamamlanmış 13 adet ve devam eden 6 adet Ar-Ge projemiz var. Amacımız, Ar-Ge çalışmaları ile teknolojik gelişimlere katkı sunmak ve firmamızın dünya çapında etkinliğini ve bilinilirliğini arttırmak.” diye konuştu.

Enerji Piyasasında Söz Sahibi

ASTOR A.Ş. Kurumsal Direktörü Alişan Taştan ise; “Dağıtım trafolarında üretim kapasitesi ile ülkemizde lider olan ASTOR, son yıllarda üretimine başladığı 154 kV ve üzeri güç trafolarında da yurt içi piyasalarda etkisini hissettirmeye başladı. ASTOR, son bir yıl içinde iletim sisteminde işletmeye alınan ve sistemde başarı ile çalışan 20 adet 100 MVA ve 5 adet 62,5 MVA güç trafosuyla, enerji piyasasında söz sahibi olmanın yanı sıra kalitesinden ödün vermeden düşük kar marjı ile ülke ekonomisine ciddi katkılar sunmaya başlamıştır. Kaliteli üretimin yanı sıra ASTOR, satış sonrası hizmet politikasıyla müşterilerimize hızlı çözümler sunmayı hedeflemektedir.” dedi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu