Son Haberler

ENERJİ TASARRUFUNDA YEPYENİ BİR DEVİR BAŞLADI

Türkiye’de enerji tasarrufunda yepyeni bir devir başlatan PNQ Teknoloji Sistemleri’nin çevreye duyarlı ENER-G Kojenerasyon Sistemleri karbon ayak izini azaltıyor.

35 yılı aşkın tecrübesiyle Avrupa’nın en büyük, küçük ve orta ölçekli kojenerasyon paketleri üreticisi ENER-G’nin Türkiye yetkili distribütörü PNQ Teknoloji Sistemleri, Türkiye’de enerji tasarrufu ve çevreyi korumakta devrim yaratıyor. ENER-G’nin Kojenerasyon Modüllerini Türkiye pazarına sunan PNQ ayrıca enerjide kojenerasyon teknolojisinin çevreci yönünü de pazara sunuyor. Özellikle çevreye duyarlı ve karbon salınımlarını azaltan kojenerasyon sistemleriyle PNQ Teknoloji Sistemleri, yeşil enerji kavramına da yeni bir boyut katıyor.

murat_erdenEnerji Güvenirliğini Artırıyor

ENER-G Kojenerasyon Modülleri enerji güvenirliğini arttırıyor ve rekabet ortamında daha düşük enerji maliyetleri sağlıyor. ENER-G Kojenerasyon Modülleri Türkiye’de benzeri olmayan enerji işletim maliyetleri sunuyor. PNQ Teknoloji İş Geliştirme Direktörü Murat Erden, işletmelerde kojenerasyon kullanımının çevreyi korumayı hedefleyen sivil bir inisiyatif olması gerektiğini belirtti. Erden, Türkiye’de kendilerine ve kojenerasyon yatırımlarına gösterilen ilgiden çok memnun kaldıklarını da kaydetti.

“Hem tasarruf edin hem de çevrenin geleceğini koruyun”

ENER-G sistemlerinin geniş kullanım alanları arasında sanayi tesisleri, hastaneler ile AVM’ler başta olmak üzere çeşitli işletmeler bulunuyor.  İşletmelerin yaptıkları bu kojenerasyon yatırımı ile 1 yılda enerji tasarrufu sağlamak mümkün. ENER-G sistemleri, benzerlerinden önemli şekilde ayrılıyor; parçaları tek tek test edilen ENER-G kojen ve trijen sistemleri, parçaları birleştirilip monte edildikten sonra da test ediliyor. Testleri tamamlanan sistem, hazır olarak tesise kuruluyor ve sadece 2 gün içinde devreye giriyor.

PNQ Teknoloji İş Geliştirme Direktörü Murat Erden, devamlı enerji tüketimi olan her işletmenin enerjiden tasarruf için kojenerasyon sistemlerine ihtiyacı olduğunu vurguladı. Erden, Türkiye pazarında yaşam kalitesinden ödün vermeden yepyeni bir devir başlattıklarını kaydetti ve şunları söyledi: “Her yılın 5 Haziran günü Dünya Çevre Günü olarak kutlanıyor. İşletmelerin ENER-G yatırım yapmaları ve tasarruf ederek çevrenin geleceğini korumaları gerekiyor. PNQ olarak müşterilerimize, enerjiyi çevreye duyarlı olarak verimli ve tasarruflu kullanma olanağı sağlayan sistemleri sunuyoruz.  4 KW ile 20 MW arasında değişen kojenerasyon sistemlerimiz ortalama 2 veya 3 yıl içinde yatırım maliyetlerini amorti ediyor. Ayrıca ENER-G kojenerasyon kompakt ünitelerimiz 5-11 m2 arası yer kaplıyor. 25 yılı aşkın teknik servis deneyimimiz ile mekanik müdahale gerektiğinde derhal en yakın servis elemanını GPS üzerinden belirleyip tesise yönlendiriyoruz. PNQ olarak Türkiye’nin yanı sıra Azerbaycan, Gürcistan, Kazakistan, Kırgızistan, Kuzey Irak ve Afrika pazarlarına da hizmet veriyoruz.”

ICCI 2016’da Genç Mühendislerin İlgisi Büyüktü

PNQ Teknoloji Sistemleri, 22. ICCI Enerji ve Çevre Fuarı’na katıldı. Çevreye duyarlı, tasarrufçu ve yeşil enerji kavramına yeni bir boyut getiren ENER-G kojenerasyon enerji sistemlerini tanıtan firma, ilk defa katıldığı fuarda yoğun bir ilgi gördü. Ziyaretçilerini PNQ Teknoloji İş Geliştirme Direktörü Murat Erden’in ev sahipliğinde ağırlayan firmaya hem sektörün profesyonelleri hem de geleceğin genç mühendislik adayı olan üniversite öğrencileri büyük ilgi gösterdi. Murat Erden, yapmayı planladıkları aktivitelerle gençleri ve sektörü kojenerasyon konusunda bilinçlendirmek istediklerini söyledi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu