Enerji ve Temiz Teknoloji Girişimlerine Destek! | Enerji ve Maden DergisiEnerji ve Maden Dergisi

Enerji ve Temiz Teknoloji Girişimlerine Destek! | Enerji ve Maden Dergisi

2 Nisan 2018
Comments 0

Etiketler , , , , , ,

Sabancı Üniversitesi enerji ve temiz teknoloji girişimlerine destek olacak.

Sabancı Üniversitesi Teknoloji Tabanlı Girişimleri Hızlandırma Merkezi SUCool, 2018 yılında enerji ve temiz teknolojiler dikeyinde hem erken aşama girişimciler hem de büyüme aşamasındaki start-up’lara yönelik uluslararası programlar hayata geçirdi.

Global iş ağına dâhil olma fırsatı

Hollanda merkezli Innoenergy kurumu ile yaptığı işbirliği neticesinde SUCool, 2018 itibarıyla yönünü Enerji ve Temiz Teknolojiler alanında çalışan erken aşama girişimciler ile globale açılmaya hazır ileri aşama start-up’lara çevirdi. Bu kapsamda 2018 yılı boyunca Innoenergy ortaklığında global ölçekte programlar hayata geçirecek olan SUCool, ilk olarak erken aşama enerji, temiz çevre teknolojileri, akıllı ulaşım, sürdürülebilirlik ve mobilite alanlarında fikir sahibi erken aşama girişimcilere yönelik PRIMER Hızlandırma Programını yürütüyor.

PRIMER programı kapsamında girişimciler; enerji sektörü profesyonellerinin vereceği teorik ve uygulamalı eğitimler, enerji şirketi yöneticilerinin sağlayacağı mentorluk ve danışmanlık desteklerinin yanı sıra ilk müşteriye erişim, yurt dışından yatırım alma ve global iş ağına dahil olma fırsatlarına sahip olacak.

PowerUp Yarışması’nın Global Finali’nde Türkiye’yi temsil etme fırsatı

SUCool tarafından yürütülecek bir diğer program ise, 3 yıldır Avrupa genelinde başarıyla uygulanan “PowerUp – Startup Competition” isimli uluslararası start-up yarışması olacak. Bu kapsamda, Türkiye genelinden seçilecek 7 ileri aşama enerji start-up’ı, 5-6 Mayıs 2018’de düzenlenecek iki tam günlük kampın ardından 10 Mayıs 2018 tarihinde gerçekleşecek ülke finalinde sahne alacak ve en başarılı start-up, Haziran ayında Çek Cumhuriyeti’nde yapılacak global finalde Türkiye’yi temsil edecek. Global finalde en başarılı start-up’lar 35.000 Euro nakit para ödülüne sahip olacak ve 150.000 Euro yatırım hakkı kazanacak.

PowerUp Türkiye başvuruları 15 Nisan 2018 tarihine kadar devam edecek.

Başvuru: http://powerup.innoenergy.com/

Comments are closed.