Son Haberler

ENERJİ VERİMLİLİĞİ FORUMU VE FUARI

7.Enerji Verimliliği Forumu ve Fuarı, Yenilenebilir Enerji Genel Müdürlüğü tarafından 14- 16 Ocak 2016 tarihleri arasında İstanbul WOW Convention Center’da düzenlenecek.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Yenilenebilir Enerji Genel Müdürlüğü tarafından 35.Enerji Verimliliği Haftası etkinlikleri kapsamında, 14- 16 Ocak 2016 tarihleri arasında İstanbul WOW Convention Center’da ‘7.Enerji Verimliliği Forumu ve Fuarı’ (EVF 2016) düzenlenecek.

Enerji verimliliği alanında Türkiye’nin en büyük ve en önemli etkinliklerinden biri olan EVF 2016, Türkiye’de enerji verimliliği kanunu yürürlüğe girdikten sonra ilk kez 2009 yılında düzenlendi. Bu yıl 7.kez düzenlenecek olan Enerji Verimliliği Forum ve Fuarı, Tan Turizm Havayolu Taşımacılık Bilgisayar Elektrik Sanayi ve Dış Ticaret Anonim Şirketi / Dorak Mice tarafından organize edilecek.

Enerji Verimliliğinde 2023 Hedefi: %20’lik İyileşme

Ülke kalkınması için büyük önem taşıyan enerji verimliliğinin 2023 yılı planları başında %20’lik iyileşme hedefi bulunuyor. Bu kapsamda hem kamu hem özel hem de sivil toplum kuruluşları, iş birliği içerisinde çalışmalarını sürdürüyor. Bu hedefin tanıtılması için en önemli platform olarak lanse edilen EVF kapsamında düzenlenecek olan panel ve oturumlar ile enerji tüketimi ve enerji verimliliğini içeren tüm konular, politikalar ve stratejiler, uluslararası enerji alanında/sektöründe araştırma yapan akademisyenler, kurumlar, şirketler ve Türkiye’nin önde gelen isimleri ile değerlendirilecektir. Enerji verimliliğine katkı sağlamak için kamuoyunu bilinçlendirme konusunda önemli adımlar atan katılımcı firmalar, özellikle kişilerin gider maliyetlerini düşürerek hem kişisel bütçelere hem de ülke ekonomisine katkı sağlamayı hedefliyor. Aynı zamanda enerji tüketiminde verimliliği sağlayacak, söz konusu enerjilerin kullanıldığı alanlara göre farklılık gösteren en yeni teknoloji ile donatılmış ürün ve tasarımlarını 7.Enerji Verimliliği Forum ve Fuarı’nda sergileyecek.

35.Enerji Verimliliği Haftası’nın en önemli etkinliği olan 7. Enerji Verimliliği Forumu ve Fuarı (EVF) ile katılımcı ya da ziyaretçi olarak enerji verimliliği alanında çalışan bilim insanları, kamu, özel ve sivil toplum kuruluşlarının üst düzey temsilcileriyle tanışabilirsiniz. Ayrıca paneller çerçevesinde bu alandaki tüm yenilikleri takip edebilir, uluslararası ve yerel firmalar ile iş ağlarınızı genişletebilirsiniz.

DETAYLI BİLGİYE BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu