ENERJİ VERİMLİLİĞİ HAFTASI VE ENERJİ VERİMLİLİĞİ FUARI | Enerji ve Maden DergisiEnerji ve Maden Dergisi

ENERJİ VERİMLİLİĞİ HAFTASI VE ENERJİ VERİMLİLİĞİ FUARI | Enerji ve Maden Dergisi

14 Ocak 2016
Kategori
Son Haberler
Comments 0

Etiketler , , , , ,

35.Enerji Verimliliği Haftası çerçevesinde düzenlenen 7.Enerji Verimliliği Forumu ve Fuarı İstanbul WOW Convention Center’da başladı. Etkinli 16 Ocak tarihine kadar sürecek.

TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu’nun katılımıyla gerçekleştirilen 7.Enerji Verimliliği Forumu ve Fuarı’nın ilk gününde Enerji Verimliliği Derneği Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Çağlar ve Yönetim Kurulu Üyeleri de hazır bulundu.

35.Enerji Verimliliği Haftası çerçevesinde İstanbul WOW Convention Center‘da yapılan fuarın açılış gününde TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu, enerji verimliliğinin önemini çeşitli projelerle toplumun 7’den 70’e her kesimine anlatan Enerji Verimliliği Derneği’nin standını ziyaret etti.

Rıfat Hisarcıklıoğlu, “Enerji Verimliliği Derneği tüm Türkiye’de özellikle kamuoyunu bilinçlendirme noktasında çok olumlu işler yapıyor. Biz de Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği olarak tabii destekliyoruz. Enerji verimliliği demek bedava kazanılmış kazanç demektir. Bunu yapabilirsek, hepimizin tükettiğimizden daha az harcayıp daha fazla kazanabilme şansımız var. Bu yüzden toplumu bilinçlendirme açısından yapılan çalışmalarından dolayı Enerji Verimliliği Derneği’ni kutluyorum.” diye konuştu.

Enerji Hanım Projesi

Enerji Verimliliği Derneği Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Çağlar da Türkiye’nin en güçlü takımlarından bir tanesinin Enerji Takımı olduğunu ifade etti. “Enerji takımın içindeki biliyorsunuz ki Enerji Hanım da var. Enerji Takımının asıl ana oyuncusu o.  Nasıl analar üretken, biz de Enerji Hanım’la yola çıktık ki takımımız daha kuvvetli olsun. Daha sağlıklı üretsin. Hemen arkasından Enerji Çocuk ve onun ardından Sanayide Enerji Verimliliği ve Ulaşımda Enerji Verimliği var.” dedi. Enerji Hanım projesiyle yaklaşık 36 bin haneye ulaştıklarını ifade eden Çağlar, “Proje sayesinde ülke genelinde yıllık 4 milyar TL’lik bir bütçenin cebimizde kalması hedeflenmiştir. Bu yönde de eğitimlerimiz ve çalışmalarımız devam ediyor. Bu proje dünyanın ilgisini çekti.” diye konuştu.

35.Enerji Haftası kapsamında düzenlenen fuarın ikinci gününde ise 38 ilden Enerji Çocuk Yönetim Kurulu Üyeleri “7.Enerji Verimliliği Forumu ve Fuarı”nı ziyaret edecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ahmet Kaya - Nereden Bileceksiniz Ahmet Kaya - Kum Gibi Ahmet Kaya - Dışarda Kar Yağıyor Ahmet Kaya - Penceresiz Kaldım Anne Ahmet Kaya - Söyle Ahmet Kaya - Sözüm Şiirlerin Mükemmelidir Ahmet Kaya - Bundan Böyle Yol Yok Ahmet Kaya - Dostum Dostum Ahmet Kaya - Senden Başkasını Seven Delidir Ahmet Kaya - İçimde Ölen Biri