Son Haberler

ERKENEK TÜNELİ’NDE TEKNO MACCAFERRI TECRÜBESİ

Tekno Maccaferri, Doğu Anadolu ile Akdeniz arasında köprü görevini üstlenen Erkenek Tüneli’nde, portallarında, Terramesh Sistem duvar uygulamasını tamamladı.

Doğa ile uyumlu yenilikçi mühendislik çözümleri konusunda Türkiye’de birçok alt yapı projesine imza atan Tekno Maccaferri, bin 816 metre uzunluğunda 2 tüpten oluşan ve Doğu Anadolu’yu Malatya üzerinden Akdeniz Bölgesi’ne bağlayan Erkenek Tüneli portallarında, Terramesh Sistem duvar uygulamasını tamamladı. Tünel portallarında kullanılan Terrasmesh Sistem yüzeyleri doğaya uyumlu bir görüntü sağlarken, uygulanan MacMat sistemi ile de şevlerin yüzeysel erozyonu engellenmiş oldu.

Yeşil ve Doğa İle Uyumlu Estetik Bir Görüntü Sağlandı

Türkiye pazarına sunmuş olduğu çift bükümlü tel ağ türevi ve geosentetik ürünler ile inşaat ve altyapı sektöründe faaliyet gösteren Tekno Maccaferri tarafından tasarımı ve uygulaması gerçekleştirilen Erkenek Tüneli’ndeki erozyon kontrol örtüsü olan MacMat sistem üzerine yapılan püskürtme tohumlama işlemi sayesinde de yeşil ve doğa ile uyumlu estetik bir görüntü elde edildi.

Güzergâh üzerindeki bütün illere yapılacak olan seyahatlerin kolaylaştırılması ve yük taşıma anlamında da ülke ekonomisine ciddi katkı sağlaması planlanan Erkenek Tüneli’nin Terramesh Sistem duvar uygulaması 3 ay gibi kısa bir sürede tamamlandı.

Tekno Maccaferri; otoyollar, demiryolları, havaalanları ve endüstriyel altyapılar için gerekli istinat yapısı, kaya düşmesine karşı koruma, dere ıslahı, erozyon kontrolü uygulamaları gibi çözüm konuları ile farklı sektörlerde de faaliyetlerine devam ediyor. Başta müteahhit firmalar, kamu kurumları ve proje firmaları olmak üzere bütün müşteri ve kullanıcılara projelendirme aşamasından uygulama aşamasına kadar tüm süreç boyunca kaliteli, ekonomik, teknolojik ve uzun ömürlü anahtar teslimi çözümler sunuyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu