Son Haberler

EUROSOIL KONGRESİ İSTANBUL’DA

Dünya toprak bilimcilerini 17-22 Temmuz 2016 tarihlerinde İstanbul’da buluşturacak olan Eurosoil Kongresi’nde toprağın geleceği tartışılacak.

Dünyanın önde gelen toprak bilimcileri, toprağın sürdürülebilirliği için yapılması gerekenleri tartışmak üzere ilk kez İstanbul’a geliyor. Avrupa Toprak Bilimleri Kongresi, toprağın bugününe ve yarınına yön vermek üzere 17-22 Temmuz 2016 tarihlerinde WOW Convention Center’da gerçekleştirilecek.

Avrupa Toprak Bilimi Toplulukları Konfederasyonu tarafından her dört yılda bir farklı bir Avrupa ülkesinde düzenlenen Avrupa Toprak Bilimleri Kongresi (Eurosoil), ilk kez İstanbul’da gerçekleştirilecek. Toprak üzerine çalışan araştırmacılar, mühendisler, iklim bilimciler ve sağlık bilimcileri buluşturacak kongrede; iklim değişiminin toprağa etkisi, çölleşme, erozyona karşı yapılması gerekenler, geri dönüşüm politikaları, doğru enerji kaynakları ve karbon yönetimi gibi toprağın sürdürülebilirliğine dair konular işlenecek. Kongre’de Küresel Toprak Paydaşlığı (Global Soil Partnership) Çalışma Grup toplantısı ve bölgesel uygulama eylem planı çalışmaları da yürütülecek.

Toprak biliminin Avrupa’daki en önemli etkinliği İstanbul’da

Daha önce İngiltere, Almanya, Avusturya, İtalya’da düzenlenen Eurosoil Kongresi, toprak biliminin Avrupa’daki en önemli etkinliği olma özelliği taşıyor. Beşincisi İstanbul’da WOW Convention Center’da 17- 22 Temmuz tarihlerinde gerçekleşecek kongre, Orman Su İşleri Bakanlığı ve Gıda, Tarım Hayvancılık Bakanlığı himayesinde Avrupa Toprak Bilimi Toplulukları Konfederasyonu ve Türkiye Toprak Bilimi Derneği tarafından düzenlenecek.

Genç toprak bilimcilerden gelecek için öneriler

Avrupa Toprak Bilimi Toplulukları Konfederasyonu Başkanı Prof. Dr. Ahmet Mermut’un başkanlığında gerçekleşecek kongrede, “Genç Toprak Bilimciler Forumu” da düzenlenecek. Genç toprak bilimcileri, hazırlayacakları bildiriyle dünyanın geleceği için önerilerini sunacaklar.

Kongre kapsamında, katılımcılar, diğer şirketlerle tanışma fırsatı, iş ortaklıkları kurabilme imkânı ve alanında uzman isimlerle bir araya gelme şansı da yakalayacak.

Kongreyle ilgili detaylı bilgiye http://www.eurosoil2016istanbul.org/ adresinden ulaşmak mümkün.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu