Son Haberler

FUAR ÜÇLÜSÜNDEN PRESTİJLİ ORGANİZASYON

Hannover Messe Ankiros Fuarcılık A.Ş. tarafından 29 Eylül – 1 Ekim tarihleri arasında Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi, Büyükçekmece, İstanbul’da gerçekleştirilen ANKIROS, ANNOFER VE TURKCAST 2016, Avrasya bölgesindeki prestijli bir organizasyon olmayı başardı.

Hannover Messe Ankiros Fuarcılık A.Ş. tarafından 29 Eylül – 1 Ekim tarihleri arasında Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi, Büyükçekmece, İstanbul’da gerçekleştirilen ANKIROS 2016 – “13. Uluslararası Demir-Çelik ve Döküm Teknolojileri, Makina ve Ürünleri İhtisas Fuarı”, ANNOFER 2016 – “12. Uluslararası Demirdışı Metaller, Teknoloji, Makina ve Ürünleri İhtisas Fuarı” ve TURKCAST 2016 – “7. Döküm Ürünleri İhtisas Fuarı” bu zamana kadar olan tekrarları arasında en görkemli fuar üçlüsü olmayı başardı.

Türkiye Cumhuriyeti Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Dr. Faruk Özlü’nün de katılımıyla gerçekleştirilen organizasyon yoğun ilgi gördü. Sektör liderlerine ev sahipliği yapması ve dünyanın dört bir yanından gelen tedarikçiler ile ilgililerini bir araya getirebilmesi dolayısıyla gerek katılımcılarına gerekse ziyaretçilerine eşsiz bir deneyim yaşatan ANKIROS / ANNOFER / TURKCAST Fuarları bu yıl da en gelişmiş teknolojilerin ürünlerini tanımaya fırsat vermekle birlikte, her ihtiyaca uygun yaratıcı alternatifler ile farklı beklentilere geniş çaplı bir çözüm yelpazesi sundu.

Organizasyona Ziyaretçi Akını

Yerel ve uluslararası ölçekteki destekçileriyle her tekrarında gelişimini sürdüren ANKIROS / ANNOFER / TURKCAST Fuarları’nın bu yıl ki başarısı, bu fuar üçlüsünün 22.072 m² net stand alanında 45 ülkeden 390 yerli 595 yabancı olmak üzere toplam 985 katılımcısı ve yine 70 ülkeden 12.974 yerli 1.753 yabancı olmak üzere toplam 14.727 ziyaretçisi ile Avrasya Bölgesi’nin tartışmasız lider ticaret fuarları olduğunu gösterdi.

Sektöre Yönelik Tüm Ürünler Tek Çatı Altında

ANKIROS / ANNOFER 2016 Fuarları, demir-çelik, seramik, cam, haddehane malzemeleri, indüksiyon ve ergitme ocakları, refrakter malzemeleri, döküm, kumlama ve kalıplama makinaları ve mikserler, ark ocakları, demir-çelik tesisleri için makine ve ekipmanlar, ısıl işlem fırınları, kontrol ve test cihazları, hammadde ve sarf malzemeleri, enjeksiyon presleri, endüstriyel fırınlar gibi metalurji sektörü ile ilgili tüm ürünlere tek bir çatı altında ulaşmaya olanak sağladı.

TURKCAST 2016 ise Otomotiv ve Yan Sanayi, Beyaz Eşya, Çimento, İnşaat, Savunma ve Havacılık, Gemi Yapımı, Demiryolu ve Taşımacılık, Petrokimya, Enerji, Her Türlü Ağır Sanayi, Tarım Makinaları, İş ve İnşaat Makinaları başta olmak üzere daha pek çok sektörden fuarı ziyaret edecek yerli ve yabancı döküm alıcılarıyla, Türkiye’nin sektöründe lider döküm üreticilerini bir araya getirdi. Fuarları ziyaret eden döküm alıcıları ihtiyaçları konusunda, fuar katılımcısı dökümhaneler ile her türlü teknik ve ticari konuda bilgi paylaşımı yapma imkânına sahip oldu.

Kongreler İlgiyle Karşılandı

TÇÜD – Türkiye Çelik Üreticileri Derneği tarafından organize edilen ve Bakan Dr. Faruk Özlü’nün de katıldığı yüksek istişare toplantısında Türk çelik sektörünün mevcut problemleri ve çözümleri için yapılması gereken faaliyetler hakkında fikir alışverişi yapıldı.

Ayrıca, Ankiros / Annofer / Turkcast Fuarları ile eşzaman ve mekânda, TÜDÖKSAD- Türkiye Döküm Sanayicileri Derneği ve TMMOB-Metalurji ve Malzeme Mühendisleri Odası tarafından küresel metalurji sektöründeki gelişmelere dikkat çekmek ve sanayideki eğilimlere ilişkin görüş alışverişi yapılmasını sağlamak amacıyla  “8. Uluslararası Döküm Kongresi” ve “18. Uluslararası Metalurji ve Malzeme Kongresi” düzenlendi. Kongreler, sektör profesyonelleri tarafından ilgiyle karşılandı.

Hannover Messe Ankiros Fuarcılık A.Ş. Ankiros 2016 mobil uygulaması ile katılımcılarına modern teknolojinin sunduğu kolaylıklardan yararlanma fırsatı sağladı. Böylelikle katılımcılar kendilerini ziyaret eden ziyaretçileri kayıt altına alabilirken, ziyaretçiler de görüşecekleri firmaları önceden belirleme ve fuar ile ilgili ihtiyaç duydukları bilgilere ulaşma imkânına sahip oldu.

Üç gün boyunca yapılan görüşmeler ve kurulan bağlantılar ülkemizin özellikle metalurji endüstrisindeki yatırım potansiyeline büyük ölçüde katkı sağladı ve bu sektörün geleceği konusunda sektörün tüm unsurlarına ümit verici oldu.

demir_celik_dokum_kalip

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu