Son Haberler

GAYRİMENKUL DÜNYASI KÖRFEZ’DE BULUŞTU

Gayrimenkul ve mimarlık dünyasının en önemli küresel buluşmalarından biri olarak kabul edilen Cityscape Global 2017, Dubai’de düzenlendi.

Cityscape Global 2017 gayrimenkul dünyasını Körfez’de buluşturdu… Gayrimenkul ve mimarlık sektörünün en önemli küresel buluşmalarından biri olarak kabul edilen Cityscape Global 2017, Dubai’de düzenlendi. Küresel sektör temsilcilerini 11-13 Eylül tarihleri arasında ağırlayan fuar, bu yıl ziyaretçi sayısını %25 arttırdı.

Körfez ve uluslararası yatırımcıların Türkiye ilgisinin azalmadığı görülen fuarda, Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki’nin beraberindeki heyetle birlikte ziyareti Cityscape Global 2017’nin en önemli gündem maddelerinden biri oldu.

Fuar, Küresel Bir Buluşma Noktası Oldu

Cityscape Global’in alanında dünyanın en prestijli etkinliği olduğunu belirten Cityscape Fuarları Türkiye Temsilcisi İstexpo Genel Müdürü İsmail Sezen, “Konferanslar ve yarışmanın da eşlik ettiği fuar, 3 gün süreyle küresel bir buluşma noktası oldu.” dedi.

Bu yıl 11-13 Eylül tarihleri arasında Dubai World Trade Center’da düzenlenen Cityscape Global, 42 bin metrekareye yayılan dev fuarın yanı sıra düzenlenen konferanslar ve yarışma ile de gerçek anlamda bir küresel buluşma platformuna dönüştü. 26 ülkeden 300 katılımcı firmanın stant açtığı fuara, 1.150 konuşmacı ve delege de katıldı. Türkiye’den de 14 markanın yer aldığı küresel buluşmada bu yıl ziyaretçi sayısı öngörülerin de üzerine çıkarak, %25 artış gösterdi. Dünyanın çeşitli ülkelerinden ziyaretçi sayısı 35 bine yaklaşan Cityscape Global 2017’de, Türkiye’den iki firma da sponsorlar arasında yer aldı. Küresel buluşmada Maryapı Silver Sponsor ve Vitra da Platinum Awards Sponsor olarak yer aldılar. Citysape Global’de bu yıl; API Grup, Aremas, Avrupa Konutları, Bekir Erkuş Gayrimenkul, Cathay Grup, Eczacıbaşı Yapı Gereçleri, Emlak Konut, EMS Yapı, Garanti Koza, Mar Yapı, SPDO Mimarlık, Tabanlıoğlu Mimarlık ve Tahincioğlu olmak üzere Türkiye’den toplam 14 firma katıldı.

Türk Gayrimenkul Firmalarına Yoğun İlgi

Cityscape Global 2017’de başta Körfez olmak üzere uluslararası yatırımcıların Türkiye gayrimenkul sektörüne ilgisinin azalmadığının görüldüğünü vurgulayan Cityscape Fuarları Türkiye Temsilcisi İstexpo Genel Müdürü İsmail Sezen, “Gerek genel yaklaşımlar ve gerekse fuardaki Türk firmalarına gösterilen ilgiye bakıldığında, yabancı yatırımcı ilgisinin azalmadan sürdüğünü görüyoruz. Çevre ve Şehircilik Bakanımız Mehmet Özhaseki’nin ziyareti ise fuarın ikinci günündeki en önemli gündem maddesi oldu. Gayrimenkul ve mimarlık alanında dünyanın en önemli küresel buluşmalarından olan Cityscape Global, her geçen sene daha da büyüyor ve güçleniyor. Türkiye gayrimenkul sektörünün dünyaya açılan en önemli uluslararası kapısı konumundaki Cityscape Global, ziyaretçi sayısında kaydettiği %25’lik artışla bu yıl da beklentilerin üzerine çıktı.” dedi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu