Son Haberler

Gayrimenkulde Fırsatlar İçin Son Tarih 31 Ekim 2018…

Sürede herhangi bir uzatma yapılmazsa, konutta ve iş yerinde KDV ile harç indirimi, ‘Türkiye İçin Kazanç Vakti’ kampanyası ve imar barışından faydalanmak için son tarih 31 Ekim 2018…

Gayrimenkulde 31 Ekim’de sona erecek 3 fırsatı ödüllü emlak danışmanı Evrim Kırmızıtaş Başaran hatırlattı. Bu tarihe kadar ev sahibi olmak isteyenler hem indirimler hem de uygun ödeme koşullarına sahip olacak. Herhangi bir süre uzatımı yapılmazsa, konutta ve iş yerinde KDV indirimi ve harç indirimi, ‘Türkiye İçin Kazanç Vakti’ kampanyası ve imar barışından faydalanmak için son tarih 31 Ekim 2018…

1-TAPU HARÇ İNDİRİMİ

5 Mayıs 2018’de başlayan Tapu Harç İndirimi 31 Ekim 2018’de sona eriyor. Binde 15 olan tapu harçları, binde 20’ye çıkıyor.

2-KDV İNDİRİMİ

Konut ve işyeri için uygulanan %18 yerine,%8 olan KDV indiriminden yararlanabilmeniz için 31 Ekim 2018 tarihine kadar alım/satım işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

3-İMAR BARIŞI

İmar Barışı uygulamasına, kaçak yapı veya bağımsız bölüm sahipleri müracaat edebiliyor. İskânlı yapıda, sonradan yapılan aykırılıklar içinde imar barışına başvurarak “Yapı Kayıt Belgesi” alabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu