Son Haberler

GEBZE-ORHANGAZİ-İZMİR OTOYOLU PROJESİ SEMİNER VE SERGİSİ

Gebze-Orhangazi-İzmir Otoyolu Projesi Seminer ve Sergisi, 25-26 Kasım 2015 tarihlerinde Sheraton Ankara Hotel & Convention Center’da gerçekleştirilecek.

Gebze-Orhangazi-İzmir Otoyolu Projesi Seminer ve Sergisi, Karayolları Genel Müdürlüğü ve Yollar Türk Milli Komitesi tarafından 25-26 Kasım 2015 tarihlerinde Sheraton Ankara Hotel & Convention Center’da gerçekleştirilecek.

Türkiye’de yapımı devam eden mega projelerin, projelendirilmesi, yapımı, işletilmesi ve bakımı konularında detaylı bilgilerin aktarılacağı seminerler serisinin ilkinde ihale, ihale yönteminin, finans modelinin, projelendirme ve yapım aşamalarının anlatılıp değerlendirileceği “Gebze-Orhangazi-İzmir Otoyolu İzmit Körfez Geçişi Asma Köprü Projesi” ele alınacak.

İleri teknoloji ve büyük kaynak gerektiren Marmara Bölgesi ile Ege Bölgesini birbirine bağlayacak Gebze-Orhangazi-İzmir Otoyolu İzmit Körfez Geçişi Asma Köprü Projesi; Asya ile Avrupa’yı üçüncü kez birbirine bağlayacak olan Kuzey Marmara Otoyolu / Odayeri – Paşaköy Kesimi (3. Boğaz Köprüsü dahil) Projesi, Türkiye’nin boğaz köprülerinden sonra en büyük açıklıklı üçüncü köprüsü olan ve gergin eğik askılı olarak projelendirilen Nissibi Köprüsü ve benzeri mega projelerin farklı finans, yatırım modelleri ile hayata geçirilmesi çalışmaları sürdürülmektedir.

Öncelikli amaçlarından biri, bilimsel ve teknolojik gelişmeleri izlemek ve desteklemek, teknik birikimi değerlendirmek ve yaymak olan Yollar Türk Milli Komitesi; yukarıda yer alan mega projelerde edinilen teori ve uygulamalarla ilgili kazanımların, düzenlenecek seminerlerle konu ile yakından ilgili kurum, kuruluş, üniversite ve özel sektörden katılımcılara aktarılmasına karar vermiştir.

Üstün projelendirme ve ileri yapım teknolojisi ile inşa edilen, 1.550 m ana açıklığına sahip, Yap-İşlet-Devret finans modeli ile gerçekleştirilen mega projelerden biri olan İzmit Körfez Geçişi Asma Köprü Projesi’nin ihale süreci dahil projelendirme ve yapım aşamaları ile ilgili bilgi aktarımının yapılacağı Seminere kurum, kuruluş, üniversite ve özel sektörden tüm taraflar bekleniyor.

Seminer ve Sergi Bir Arada

Söz konusu seminerle; konuklara seminer konusu projenin her aşamasında görev almış ve halen görevi devam eden uzmanlarca, proje ile ilgili detaylı bilgi aktarılması ve oturumların sonlarında yer alacak soru-cevap bölümleriyle bilgi paylaşımının daha da zenginleştirilmesi amaçlanıyor. Ayrıca “Asma Köprü”nün şekillenmesinde önemli yeri olan özel yapı elemanlarının imalatı ile ilgili makine, ekipman, teçhizat ve malzemenin, imalatçı ve tedarikçileri tarafından teşhir edilip tanıtılacağı bir sergi düzenlenecek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu