Son Haberler

GENÇLERE RÜZGÂR ENERJİSİ SEKTÖRÜ TANITILDI

Türkiye Rüzgar Enerjisi Birliği’nin (TÜREB) geçtiğimiz hafta Karadeniz’e düzenlediği gezide, üç üniversitede rüzgar enerjisi sektörü anlatıldı.

Türkiye Rüzgar Enerjisi Birliği’nin (TÜREB) bu yılki çalışma takvimi içinde yer alan, gençleri bilinçlendirmeye yönelik ilk organizasyon olan Karadeniz gezisinde Samsun On Dokuz Mayıs Üniversitesi, Amasya Üniversitesi ve Trabzon Karadeniz Teknik Üniversitesi ziyaret edildi.

Geziye Yunanistan Rüzgar Enerjisi Birliği Başkanı, Almanya’da Rüzgar Enerjisi Danışmanlık firmasının Genel Müdürü ve Yenilenebilir Enerji Genel Müdürlüğünden bir uzman ile TÜREB yetkilileri katıldı.

Gittikleri üniversitelerde öğrencilere rüzgâr enerjisi ve rüzgâr sektörünü anlatan konuşmacılar toplantının ikinci bölümünde gelen soruları cevapladı. Yoğun ilgi gören toplantılarda öğrencilerin dışında sanayici iş adamları ve farklı üniversitelerden katılımcılar da yer aldı.

“Gençleri rüzgâr enerjisi sektörü içinde görmeyi arzu ediyoruz”

Türkiye Rüzgar Enerjisi Birliği Başkanı Mustafa Serdar Ataseven, üniversite öğrencilerinde rüzgâr bilinci oluşturmak amacıyla toplantıları düzenlediklerini ifade etti.

Sektörde, rüzgâr konusunda uzmanlaşmış kimya mühendisi ve makine mühendisi gibi pek çok alanda mühendise ihtiyaç duyulduğunu hatırlatan Ataseven, üniversite öğrencilerine kariyer olarak rüzgâr sektörünü seçebileceklerini söyledi.

Toplantıların yıl içinde diğer üniversitelerde de devam edeceğini vurgulayan Ataseven, gençleri rüzgâr enerjisi sektörünün içinde görmeyi arzu ettiklerini belirtti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu