GENÇLERE RÜZGÂR ENERJİSİ SEKTÖRÜ TANITILDI | Enerji ve Maden DergisiEnerji ve Maden Dergisi

GENÇLERE RÜZGÂR ENERJİSİ SEKTÖRÜ TANITILDI | Enerji ve Maden Dergisi

21 Mayıs 2016
Kategori
Son Haberler
Comments 0

Etiketler , , , , ,

Türkiye Rüzgar Enerjisi Birliği’nin (TÜREB) geçtiğimiz hafta Karadeniz’e düzenlediği gezide, üç üniversitede rüzgar enerjisi sektörü anlatıldı.

Türkiye Rüzgar Enerjisi Birliği’nin (TÜREB) bu yılki çalışma takvimi içinde yer alan, gençleri bilinçlendirmeye yönelik ilk organizasyon olan Karadeniz gezisinde Samsun On Dokuz Mayıs Üniversitesi, Amasya Üniversitesi ve Trabzon Karadeniz Teknik Üniversitesi ziyaret edildi.

Geziye Yunanistan Rüzgar Enerjisi Birliği Başkanı, Almanya’da Rüzgar Enerjisi Danışmanlık firmasının Genel Müdürü ve Yenilenebilir Enerji Genel Müdürlüğünden bir uzman ile TÜREB yetkilileri katıldı.

Gittikleri üniversitelerde öğrencilere rüzgâr enerjisi ve rüzgâr sektörünü anlatan konuşmacılar toplantının ikinci bölümünde gelen soruları cevapladı. Yoğun ilgi gören toplantılarda öğrencilerin dışında sanayici iş adamları ve farklı üniversitelerden katılımcılar da yer aldı.

“Gençleri rüzgâr enerjisi sektörü içinde görmeyi arzu ediyoruz”

Türkiye Rüzgar Enerjisi Birliği Başkanı Mustafa Serdar Ataseven, üniversite öğrencilerinde rüzgâr bilinci oluşturmak amacıyla toplantıları düzenlediklerini ifade etti.

Sektörde, rüzgâr konusunda uzmanlaşmış kimya mühendisi ve makine mühendisi gibi pek çok alanda mühendise ihtiyaç duyulduğunu hatırlatan Ataseven, üniversite öğrencilerine kariyer olarak rüzgâr sektörünü seçebileceklerini söyledi.

Toplantıların yıl içinde diğer üniversitelerde de devam edeceğini vurgulayan Ataseven, gençleri rüzgâr enerjisi sektörünün içinde görmeyi arzu ettiklerini belirtti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ahmet Kaya - Nereden Bileceksiniz Ahmet Kaya - Kum Gibi Ahmet Kaya - Dışarda Kar Yağıyor Ahmet Kaya - Penceresiz Kaldım Anne Ahmet Kaya - Söyle Ahmet Kaya - Sözüm Şiirlerin Mükemmelidir Ahmet Kaya - Bundan Böyle Yol Yok Ahmet Kaya - Dostum Dostum Ahmet Kaya - Senden Başkasını Seven Delidir Ahmet Kaya - İçimde Ölen Biri