Son Haberler

GENEL AYDINLATMA TOPLANTISI YAPILDI

TEDAŞ ve 21 elektrik dağıtım şirketinin temsilcilerinin katıldığı Genel Aydınlatma Toplantısı 7-8 Nisan’da Antalya’da gerçekleşti.

2015 yılı aydınlatma faaliyetlerinin değerlendirdiği Genel Aydınlatma Toplantısı 7-8 Nisan’da, Antalya’da gerçekleşti. TEDAŞ ve 21 elektrik dağıtım şirketinden temsilcilerin katıldığı toplantıda SEDAŞ, aydınlatma taleplerindeki yüzde 97,4’lük süreç takip başarı oranı ile dikkat çekti.

TEDAŞ tarafından, geçen yıla ait aydınlatma taleplerinin masaya yatırıldığı toplantıda, Enerji Bakanlığı Denetim Daire Başkanı Davut Keleş, TEDAŞ Halkla İlişkiler Müşaviri Levent Bozdemir, TEDAŞ Ar-Ge Daire Başkanı Fadıl Fedai, CLK Akdeniz EDAŞ Genel Müdürü Murat Yiğit, TEDAŞ Dış İlişkiler Müdür Yardımcısı Oktay Şahin, TEDAŞ Ar-Ge Planlama ve Dış İlişkiler Daire Başkanı Semih Karayazgan ve davetli olan 21 elektrik dağıtım şirketinin temsilcileri yer aldı. SEDAŞ adına toplantıya, İşletme Bakım Süreç Uzmanı Caner Karvan, Şebeke Operasyon Bölge Sorumlusu Olcay Çakır, Bilişim Teknolojileri Çağrı Merkezi Sistem Destek Uzmanı Çağrı Tuncay ve Kurumsal İletişim Uzmanı Burçin Başcı katıldı.

caner_karvanAydınlatma taleplerine ilişkin istatistikî bilgiler paylaşıldı

Müşteri memnuniyetini arttırmak, tüketicileri bilinçlendirmek, elektrik dağıtım şirketlerinin teknik kalitesini artırmak gibi konuların görüşüldüğü Genel Aydınlatma Değerlendirme Toplantısı’nda, SEDAŞ adına, İşletme Bakım Süreç Uzmanı Caner Karvan sunum gerçekleştirdi. SEDAŞ olarak gerçekleştirilen yatırımları ve aydınlatma taleplerine ilişkin istatistikî bilgileri katılımcılara aktaran Karvan’ın sunumu, tüm dağıtım şirketleri temsilcileri tarafından ilgiyle takip edildi.

SEDAŞ başarılı bulundu

TEDAŞ Dış İlişkiler Müdür Yardımcısı Oktay Şahin toplantıda, dağıtım şirketlerinin 2015 yılındaki istatistikî verilerini paylaştı. Şahin, SEDAŞ’ın sorumluluk bölgesinden sisteme 10.542 müracaat geldiğini ve 10.265 adedinin zamanında çözümlendiğini belirtirken, aydınlatma taleplerindeki yüzde 97,4 başarılı süreç takibi oranıyla SEDAŞ’ı başarılı bulduklarını dile getirdi.

25 bin civarında aydınlatma şikâyeti bulunuyor

Sisteme gelen taleplerin sokak aydınlatması, elektrik kesintisi ve fatura / dağıtım bedeli başlıklarıyla üç kapsama ayrıldığını belirten Şahin, geçen yıl tüm dağıtım şirketlerinin bölgelerinden TEDAŞ’a gelen bildirimler arasında toplamda 25 bin civarında aydınlatma şikâyeti yer aldığını ve bu rakamın diğer şikâyetler içinde yüzde 21 oranında olduğunu da sözlerine ekledi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu