Son Haberler

GLOBAL METALÜRJİ SEKTÖRÜ BİR ARAYA GELİYOR…

Ankiros/Annofer/Turkcast Fuar Üçlüsü 29 Eylül-1 Ekim tarihleri arasında Tüyap Fuar alanında düzenlenecek.

ANKIROS 2016 – “13. Uluslararası Demir-Çelik ve Döküm Teknolojileri, Makina ve Ürünleri İhtisas Fuarı”, 29 Eylül – 01 Ekim 2016 tarihleri arasında Hannover Messe Ankiros Fuarcılık A.Ş tarafından, Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenecek.

Global metalürji sektörünün en önemli fuarlarından biri olan ANKIROS ve ANNOFER 2016 Fuarları, indüksiyon ve ergitme ocakları, refrakter malzemeleri, döküm, kumlama ve kalıplama makinaları ve mikserler, ısıl işlem fırınları, kontrol ve test cihazları, hammadde ve sarf malzemeleri gibi metalürji sektörü ile ilgili tüm ürünlere tek bir çatı altında ulaşmaya olanak sağlayacak.

Döküm Üreticileri ve Alıcıları Bir Araya Gelecek

TURKCAST 2016 ise, Türkiye’nin sektöründe lider döküm üreticilerini, Otomotiv ve Yan Sanayi, Beyaz Eşya, Çimento, İnşaat, Savunma ve Havacılık, Gemi Yapımı, Demiryolu ve Taşımacılık, Petrokimya, Enerji, Her Türlü Ağır Sanayi, Tarım Makinaları, İş ve İnşaat Makinaları başta olmak üzere daha pek çok sektörden yerli ve yabancı döküm alıcılarıyla buluşturacak.

Fuar, 2016 yılı satışları Ağustos ayı itibariyle tamamlanan 22.345 m² net stant alanında yaklaşık 50 ülkeden 979 katılımcı firmayı ve yine 80’i aşkın ülkeden yaklaşık 17.000 ziyaretçiyi ağırlamaya hazırlanıyor.

Hannover Messe Ankiros Fuarcılık A.Ş. Genel Müdürü İbrahim ANIL, katılımcı sayısından duyduğu memnuniyeti, “Öncelikle ANKIROS/ANNOFER/TURKCAST 2016 hem stand alanı hem sektör lideri katılımcıları hem de profesyonel ziyaretçileriyle şimdiye kadar gerçekleştirdiğimiz en görkemli ve prestijli fuar olacak denebilir. 2014 yılındaki sonuçlarla kıyaslandığında katılımcı sayısının yüzde 2 oranında artacağını umuyoruz. Kayıtlı katılımcıların sayısı dolayısıyla ayrılan stand alanı şimdiden bir önceki etkinliğin değerlerini geçmiş bulunuyor. Bu durum daha fazla sanayinin bu görkemli etkinliğe güvendiğini ve metalürji sektörünün yeniliklerini uluslararası seviyede tanıtırken, ANKIROS/ANNOFER/TURKCAST fuarlarının bir platform olarak kullanıldığını göstermektedir.” şeklinde ifade etti.

40 Ülkeden Alım Heyeti Bekleniyor

ANKIROS/ANNOFER/TURKCAST 2016 Fuarları ayrıca KOSGEB tarafından destekleniyor. KOSGEB desteğinden faydalanabilmek için bağlı bulunulan KOSGEB İdaresi Müdürlüğü’ne başvuru yapılması gerekmektedir. (Detaylı bilgi için www.kosgeb.com.tr ) KOSGEB’in yanı sıra T.C. Ekonomi Bakanlığı da ANKIROS/ANNOFER/TURKCAST 2016 Fuarlarını 40’ı aşkın ülkeden getirilecek profesyonellerin oluşturduğu “Alım Heyeti” programıyla destekliyor.

“8. Uluslararası Döküm Kongresi” ve “18. Uluslararası Metalurji ve Malzeme Kongresi”

ANKIROS Fuarı, TÇÜD – Türkiye Çelik Üreticileri Derneği tarafından destekleniyor. Fuarda eş zamanlı olarak TÜDÖKSAD- Türkiye Döküm Sanayicileri Derneği ve TMMOB-Metalurji ve Malzeme Mühendisleri Odası tarafından küresel metalurji sektöründeki gelişmelere dikkat çekmek ve sanayideki eğilimlere ilişkin görüş alışverişi yapılmasını sağlamak amacıyla  “8. Uluslararası Döküm Kongresi” ve “18. Uluslararası Metalurji ve Malzeme Kongresi” düzenlenecek.

 (DETAYLI BİLGİ: www.akademi.tudoksad.org.tr ve www.metalurji.org.tr )

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu