Son Haberler

GÜNDER TÜRKİYE’NİN GÜNEŞ ENERJİSİ GÜCÜNÜ ANLATTI

27 Nisan’da İstanbul Fuar Merkezi’nde başlayan 22.Enerji ve Çevre Fuarı ve Konferansı – ICCI 2016’da yer alan GÜNDER, açılış konuşmalarında Türkiye’nin güneş enerjisi gücüne değindi.

27-29 Nisan tarihlerinde IFM’de gerçekleşen ICCI 2016, açılış konuşmaları ile ziyaretçilerine kapılarını açtı. Uluslararası Güneş Enerjisi Topluluğu-GÜNDER Yönetim Kurulu Başkanı Dr.Kemal G. Bayraktar’ın da katıldığı açılış konuşmasında Türkiye’nin güneş enerjisi potansiyeli başlığı konuşuldu.

“Türkiye dünya için rol model olma fırsatını kaçırmamalı”

Günder Başkanı Bayraktar, kentsel dönüşümü hızla uygulamaya almış olan ülkemizin yeniden yapılanma sürecinde, enerji etkin tasarımlı güneş odaklı binalar ve yerleşim alanları ile sürdürülebilir olma fırsatının önemine değindi. Binalarımızda güneşle ısıtma, soğutma ve ısı depolama teknolojilerinin hızla yaygınlaşarak %100 yenilenebilir enerji dönüşüm sürecinde Türkiye’nin dünya için rol model olma fırsatını kaçırmaması konusuna vurgu yaptı.

Bayraktar, “Ülkemizin enerji teminindeki ihtiyaçları ve yenilenebilir enerji potansiyeli düşünüldüğünde, hedef merkezli çalışmalarla güneş enerjisi başta olmak üzere çevre dostu yenilikçi enerji projelerinde yüksek seviyelerde başarı alacağı şüphesizdir” dedi.

ICCI 2016’yı bu yılda destekleyen kuruluşlar arasında yer alan GÜNDER, 29 Nisan’da (bugün) saat 18.00’a kadar 9.hall, J-100 nolu stantta sektöre dair merak edilenleri yanıtlayıp, ziyaretçilerini ağırlamayı sürdürecek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu