Son Haberler

GÜNEŞ ENERJİSİ SEKTÖR KÜMELENMESİ İKİNCİ EĞİTİMİ BAŞLIYOR

GÜNDER’in, 30 güneş enerjisi firmasının Uluslararası Rekabetçiliği Geliştirme desteklerinden yararlanması amacıyla başlattığı Kümelenme Projesi’nde eğitimin ikinci ayağı 22 Nisan günü Ankara’da gerçekleşecek.

Uluslararası Güneş Enerjisi Topluluğu Türkiye BölümüGÜNDER’in yürüttüğü Güneş Enerjisi Sektörü Kümelenme Programı – Ur-GE Projesi kapsamında 30 güneş enerjisi firmasının Uluslararası Rekabetçiliği Geliştirme desteklerinden yararlanması amacıyla başlattığı eğitimlerin ikincisi 22 Nisan günü Ankara’da gerçekleşecek.

Ekonomi Bakanlığı tarafından sağlanan Uluslararası Rekabetçiliği Geliştirme (Ur-Ge) destekleri kapsamında katılımcı firmaların ihracat rakamlarının en az yüzde 40 oranında artırılması hedefleniyor. Proje devamında 2017 ve 2018 yılları için belirlenen hedef pazarlar doğrultusunda yurt dışı fuar katılımları gerçekleştirilecek.

Küme firmalarının katılımıyla 30 Mart günü gerçekleşen ilk eğitimde dış ticaretin finansmanı, riskler ve çözümlerine Türk Dış Ticaret Vakfı’ndan gelen eğitimci eşliğinde değinilmiş, konuyla ilgili dış ticaret mevzuat yayınları dağıtılmıştı.

Maliyet Analizi ve Maliyet Düşürme Teknikleri Ele Alınacak

Proje kapsamında süren eğitimlerin ikinci ayağında ise “Maliyet Analizi ve Maliyet Düşürme Teknikleri” konuları ele alınacak. 22 Nisan Cuma, saat 10.00’da başlayacak eğitim, Ankara Holiday Inn’de gerçekleşecek.

Türkiye geneline yayılmış üyelerden oluşan küme katılımcıları Fotovoltaik panel üreticileri ve tamamlayıcı ürün üreticileri (taşıyıcı sistem-kablo vs.) ile bu ürünleri kullanarak anahtar teslimi sistem kurulumu yapan firmalardan oluşuyor.

gunder_egitim

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu