Son Haberler

GÜNEŞ ENERJİSİ YATIRIMCILARI ACELE EDİN!

Yenilenebilir Enerji Genel Müdürü Münib Karakılıç, şebeke bağlantı görüşü almış lisanssız güneş enerjisi yatırımcılarını, ellerindeki projeleri bir an önce hayata geçirmeye çağırdı.

Uluslararası Güneş Enerjisi Topluluğu Türkiye Bölümü GÜNDER tarafından düzenlenen Türkiye INTERSOLAR 2016 Zirvesi İstanbul’da başladı. Yeşilköy’deki WOW Convention Center’daki zirveye, Türkiye’den ve yurt dışından çok sayıda sektör temsilcisi katıldı.

GÜNDER Başkanı Dr. Kemal Gani Bayraktar’ın açılış konuşmasıyla başlayan Türkiye Intersolar Zirvesi’nde, Türkiye’nin güneş enerjisi alanındaki yol haritası ve hedefleri ele alındı.

Yenilenebilir Enerji Genel Müdürü Münib Karakılıç Zirve’de yaptığı konuşmada, ‘yenilenebilir enerji yatırımları‘nın durumuna ilişkin bilgiler paylaştı, değerlendirmelerde bulundu. Yenilenebilir enerji konusunda en çok yatırımın güneş alanında yapıldığını belirten Karakılıç, özellikle lisanssız elektrik üretimine yönelik yatırımların büyük ilgi gördüğünü vurguladı.

Münib Karakılıç, lisanssız elektrik üretimi için bugüne kadar 8300 MW’ye yakın projeye bağlantı görüşü verildiğini kaydetti. Bu yatırımlardan çok küçük bir bölümünün hayata geçirilebildiğine dikkat çeken Münib Karakılıç, bağlantı görüşü almış proje sahiplerinin, yatırımlarını bir an önce gerçekleştirip, tesisleri üretime geçirmelerini istedi. Karakılıç, bu projelerdeki her gecikmenin, ülke ekonomisi ve sektör için büyük kayıp anlamına geldiğini ifade etti. YEGM Genel Müdürü Münib Karakılıç, güneş enerjisi sektörünün geleceği ve solar yatırımlarının finansmanı konularına da değindi.

Türkiye Intersolar 2016 Zirvesi’nde uluslararası katılımcılar, teknik ve saha tecrübelerini katılımcılarla paylaştı.

Güneş Sektörü Münih Yolcusu

GÜNDER, 22-24 Haziran 2016 tarihlerinde Almanya’nın Münih kentinde gerçekleştirilecek Intersolar Europe’a da Türkiye’den katılım sağlayacak. GÜNDER bu kapsamda Münih’te üç farklı teknik gezi organize edecek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu