Son Haberler

GÜNEŞ ENERJİSİNİN GELECEĞİ KONUŞULACAK

Güneş enerjisi portalı SOLAR.İST güneş enerjisinin geleceğini ve enerji teşviklerinin bu gelecekteki rolünü “Güneş Geleceği ve Teşviklerin Rolü” başlıklı etkinlik ile masaya yatıracak.

SOLAR.İST tarafından düzenlenecek “Güneş Geleceği ve Teşviklerin Rolü” toplantısında güneş enerjisinin gelişimi ve enerji teşviklerinin güneş enerjisinin geleceğindeki rolü tartışılacak. SOLAR.İST tarafından 30 Mayıs 2016 Pazartesi günü İstanbul, Nippon Otel’de gerçekleştirilecek etkinlik aynı zamanda güneş enerjisi sektörünün bugününe ve geleceğine dair tüm konuların değerlendirileceği buluşmaların ilk SOLARENA’sı da olacak.

SOLAR.İST Buluşmalarının ilk SOLARENA’sı ile güneş enerjisi sektörünün bugününe ve geleceğine dair tüm konuların değerlendirileceği uluslararası bir platform oluşturulması hedefleniyor.

İlk Buluşmanın Önemli Misafirleri Olacak

SOLAR.İST’in bu ilk buluşmasındaki misafirleri ise dünyanın en büyük ve önemli güneş enerjisi birliklerinden SolarPower Europe (European Photovoltaic Industry Association) CEO’su Dr. James Watson, Kemerburgaz Üniversitesi’nden Dr. Sevil Acar ve Türkiye Ekonomi Politikaları Araştırma Vakfı’ndan (TEPAV) Bengisu Vural olacak.

Uzmanlar bu etkinlikte yapacakları konuşmaları ile hali hazırda Türkiye enerji sektörünün de gündemindeki en önemli konulardan birine, enerji sektörüne yönelik sağlanan teşviklere güneş enerjisi, enerji ekonomisi ve iklim değişikliği gibi farklı bakış açıları ile ışık tutacaklar.

Güneş Sektörü Her Yönüyle Konuşulacak

Güneş enerjisi sektöründeki son gelişmeler, teşvik mekanizmaları, alım garantilerindeki değişimler, koruma önlemleri, geleceğe yönelik değişim trendleri, çatı uygulamalarındaki yenilikçi eğilimler, Türkiye’de güneş enerjisine verilen teşviklerin durumu ve fosil yakıtlara sağlanan teşviklerin güneş enerjisi sektörünün gelişmesi önünde ortaya çıkarabileceği tehditler, Türkiye’nin hem iklim değişikliği ile mücadele hem de AB mevzuatına uyumu için özellikle güneş enerjisi alanında gerçekleştirilebilecek inovasyon ve Ar-Ge’nin önemi, Türkiye’deki enerji sektörünün ve özellikle fosil temelli enerji üretiminin Avrupa Birliği Endüstriyel Emisyon Direktifine uyumu konularının değerlendirileceği ilk SOLARENA’da, ulusal ve uluslararası katılımcılarla sektörün sağlıklı gelişimine fikirsel katkı sunulması hedefleniyor.

Etkinlik kapsamında, SOLAR.İST portalını ve sektörel yaklaşımı anlatan bir sunum da gerçekleştirilecek.

Etkinlik Ücretsiz

GÜNDER’in güneş enerjisi sektörüne ilgi duyan herkesi davet ettiği etkinliğe katılım ücretsiz iken sınırlı kontenjan nedeni ile kayıt zorunluluğu bulunuyor. 30 Mayıs 2016, Pazartesi günü 14.00’de başlayacak olan etkinliğe kayıt işlemi http://solar.ist/kayit adresi üzerinden gerçekleştirilebilir.

solarena_gunes_enerjisi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu