Son Haberler

GÜNEŞ SEKTÖRÜNE 170 MW YATIRIM

Sega Solar, bugün Türkiye’deki kurulu gücün yüzde 15’ini oluşturan 170 MW’lık güneş enerjisi santrali kurulumunu gerçekleştirdi.

Yerli ve yenilenebilir kaynakların kullanılarak enerjide dışa bağımlılığın azaltılması günümüzde enerji politikalarının da temelini oluşturuyor. Enerjide yenilenebilir kaynakların payını arttırmayı hedefleyen ve bu hedefler için güçlü yatırımlar yapan Sega Solar, 2014 yılında ülkemizde güneş enerjisi sektörünün gelişimi için çalışmalara başladı ve bugün Türkiye’deki kurulu gücün yüzde 15’ini oluşturan 170 MW’lık güneş enerjisi santrali kurulumu için tercih edildi.

Sega Solar, 6-8 Nisan 2017 tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde gerçekleşen 10. Solarex İstanbul Uluslararası Güneş Enerjisi ve Teknolojileri Fuarı’nda yerini alarak çok sayıda yerli ve yabancı ziyaretçiyi ağırladı.

Fuara ilişkin değerlendirmelerde bulunan Sega Solar Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Genç şunları dile getirdi: “Fuar süresince birçok Türk ve yabancı iştirakli şirketler ile temasta bulunduk. Güneş enerjisinden elektrik üretimi alanındaki deneyimimizle, müşteri odaklı hizmet anlayışımızla ve tecrübeli kadromuzla fotovoltaik enerji sektörü hakkında yerli ve yabancı müşterilerimize genel bilgiler verdik.” dedi.

Aydınlık Yarınlar İçin Türkiye’nin Her Yerinde!

Ürün ve hizmetlerinin uluslararası yetkinlik, kalite ve standartları karşılayacak düzeyde olmasına önem veren Sega Solar Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Genç nitelikli iş gücü ve coğrafi yetkinlikleri ile 30 farklı lokasyonda Türkiye’deki kurulu gücün yüzde 15’ini oluşturan 170 MW’lık güneş enerjisi santrali kurulumunu Sega Solar tarafından gerçekleştirdiklerine dikkat çekti. Türkiye’deki mevcut kurulu gücü arttırmak için “Aydınlık Yarınlar İçin Türkiye’nin Her Yerinde” ilkesiyle çalışmaya devam edeceklerini taahhüt etti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu