Son Haberler

Gürün’e 10 Milyon TL Doğal Gaz Yatırımı…

Sivas ilinin 2017 yılında doğal gazla tanışan Gürün ilçesinde, 2018 yıl sonuna kadar bin konuta eş değer abonenin doğal gaza geçmesi bekleniyor.

Yaklaşık 122 bin abonesiyle 2004 yılından beri doğal gaz kullanan Sivas ilinin 2017 yılında doğal gazla tanışan Gürün ilçesinde, 2018 yılında 10 milyon TL doğal gaz yatırımı yapıldı. Gürün’de 2018 yıl sonuna kadar bin konuta eş değer abonenin doğal gaza geçmesi bekleniyor.

Gürünlü vatandaşlar bu kış doğal gazla ısınabilecek…

Sıcak evler, nefes alan şehirler hedefiyle Türkiye’nin dört köşesine doğal gaz ulaştıran Aksa Doğalgaz, lisans kapsamında yer alan Sivas’ın Gürün ilçesine, 2018 yılı yatırımlarını tamamlayarak şebekenin tamamına gaz arzı sağladı. Abonelik işlemlerini tamamlayan Gürünlü vatandaşlar bu kış doğal gazla ısınabilecek.

Aksa Sivas Doğalgaz Dağıtım A.Ş. Şirket Müdürü Hüseyin İnan Yıldırım, konuyla ilgili; “Aksa Sivas Doğalgaz olarak, vatandaşlarımıza doğa dostu, güvenli ve temiz yakıt doğal gazı ulaştırmak için çalışıyoruz. Amacımız, daha fazla ilçemize doğal gaz ulaştırmak. Bunun için gece gündüz çalışmaya devam ediyoruz. 2018 yılında gerçekleştirdiğimiz 10 milyon lira değerinde yatırım ve yoğun çalışmalarla, ilçemizin neredeyse tamamı için doğal gaz kullanımını bu kışa yetiştirmeyi başardık. İlçemiz bundan sonra yüksek kaliteli, ekonomik ve güvenilir yakıt doğal gazı kullanacak” ifadelerini kullandı.

‘Türkiye doğal gaz dağıtım sektörünün en geniş coğrafi alanına hizmet veren şirketi’ olan Aksa Doğalgaz, Gürün ilçesinde abone alımının başlamasıyla birlikte, Sivas genelinde bir yıl içinde toplam 172 milyon metreküp doğal gaz kullanılacağını öngörüyor.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu