Fuar ve EtkinliklerSon Haberler

H2O Kısa Film Yarışması Başladı

Kadıköy Belediyesi’nin Kadıköy Çevre Festivali kapsamında düzenlediği “H2O” kısa film yarışmasında kentte ekolojik yaşamın konu edileceği filmler için son başvuru tarihi 18 Mayıs 2018.

Kadıköy Belediyesi’nin Kadıköy Çevre Festivali kapsamında düzenlediği “H2O” kısa film yarışmasına başvurular başladı.

Kentte ekolojik yaşamın konu edileceği filmler için son başvuru tarihi 18 Mayıs 2018.

Eko-Kamera Ödülü

Kadıköy Belediye’si Çevre Festivali kapsamında kamerasını doğadan yana kullanan amatörleri ve profesyonelleri bir araya getirecek yarışma sonucunda ödüle layık görülen eserler Eko-Kamera Ödülleri’ni kazanacak. Kadıköy sınırları içerisinde yaşayan tüm yurttaşların katılabileceği yarışmada, yurttaşların doğadan yana bakış açısının geliştirilmesi amaçlanıyor.

Suyun Formülü Kamerada

Suyun formülü olan ‘H2O’nun konu olarak belirlendiği yarışmaya, her yarışmacı bir eserle katılabilecek. Kendi anlayış ve anlatım tarzlarına uygun olan tekniklerin kullanılabileceği yarışmada yer alacak filmlerin uzunluğu ise 2-8 dakika arasında olması gerekiyor. Yarışmaya katılacak filmlerin daha önce her hangi bir yarışmaya katılmamış veya başka bir yerde kullanılmamış olması gerekiyor.

Ödüller Çevre Festivalinde Sahiplerini Bulacak

Yarışmaya katılan eserler alanlarında uzman jüriler tarafından değerlendirilecek. Kadıköy Çevre Festivali etkinlikleri kapsamında düzenlenecek ödül töreni ile son bulacak “H2o” Kısa Film Yarışmasının ödülleri ise şöyle:

Birinciye 3 bin TL, ikinciye 2 bin 500 TL, üçüncüye 2 bin TL, Jüri Özel ödülü bin TL.

Yarışmaya http://cevrefestivali.kadikoy.bel.tr/ adresinden online olarak başvurular yapabilir.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu