Son Haberler

Hayat Kurtaran İzin!

3-9 Kasım Organ Bağışı Farkındalık Haftası kapsamında organ bağışı konusunda “Hayat Kurtaran İzin” adlı farkındalık kampanyası başlatıldı.

 3-9 Kasım Organ Bağışı Farkındalık Haftası kapsamında, yakınlarını kaybetmiş ailelerin organ bağışına izin vermeleri ve toplumun konuyla ilgili duyarlılığını artırmak amacıyla organ nakli bekleyen hasta ve hasta yakınları için Novartis İlaç Türkiye ve Organ Nakli Koordinatörleri Derneği (ONKOD) işbirliği ile “Hayat Kurtaran İzin” adlı farkındalık kampanyası başlatıldı.

Flashmob tekniğini kullanılarak dikkat çekici ve akılda kalıcı bir kampanya filmine imza atıldı. Filmde, “Hayat Kurtaran İzin” sloganıyla, ailelerin bir izinle birçok hayatı kurtarabileceğinin altı çiziliyor.

Türkiye’de hayatta kalmak için organ bekleyen 26.000 hastaya neden yardım etmiyoruz?

Filmde, bir kafede aniden kalp krizi geçiren birine hiç kimsenin yardım etmemesine gelen tepkiler gizli kameralarla kayıt altına alındı. “Hayata tutunmak için yardım bekleyen birine, kimsenin yardım etmemesi ne kadar garip değil mi? Peki o zaman, Türkiye’de hayatta kalmak için organ bekleyen 26.000 hastaya neden yardım etmiyoruz?” sorusuyla herkes bu konuda düşünmeye davet edildi. Bu sayede görmezden gelinen binlerce organ bağışı bekleyen hastaya dikkat çekilmesi hedeflendi.

Organ bağışı bekleyen binlerce hastaya umut olunması amacıyla başta sosyal medya kanalları olmak üzere birçok farklı mecra etkin bir şekilde kullanıldı.

*Aşağıdaki linkten kampanya filmlerine ulaşabilirsiniz.

Sosyal medya için

1 dakikalık film bu linkte; https://we.tl/t-w12cz5I9hA

2 dakikalık versiyon için part 1&part2 bu linkte; https://we.tl/t-rDy5lV4k94

Uzun versiyon youtube videosu; https://we.tl/t-4P3FPo1hZN

*Film, organ bağışı haftası etkinlikleri dâhilinde resmi programa alınmış, tüm Türkiye’de organ nakli koordinatörleri tarafından sunulmaktadır.

Novartis İlaç Türkiye ve Organ Nakli Koordinatörleri Derneği (ONKOD), farkındalık kampanyasının yayılımı için desteklerinizi bekliyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu