Son Haberler

HERKES İÇİN GIDA ZİRVESİ

5.Uluslararası ‘Herkes için Gıda’ Zirvesi, 19-21 Kasım 2015 tarihleri arasında Hindistan’da yapılacak.

Hindistan’da faaliyet gösteren All India Association of Industries (AIAI) ve Mumbai Dünya Ticaret Merkezi’nin ortaklaşa düzenlediği 5.Uluslararası “Herkes için Gıda” Zirvesi 19-21 Kasım 2015 tarihlerinde Hindistan’ın Mumbai şehrinde düzenlenecek.

Mumbai Dünya Ticaret Merkezi’nin ev sahipliğinde düzenlenecek olan etkinlikte tarım, işlenmiş gıda ve ilgili endüstrilerin karşılaştıkları sorunlar ve çözümleri üzerinde çalışılacak. Günümüzde dünya, gıda ürünlerinin üretimi, işlenişi ve dağıtımı konularında büyük bir değişim içindedir. Dünya iş gücünün yüzde 30’dan fazlası tarım sektöründe çalışmaktadır. Bu dev sektörde gıda güvenliği konusu ise maalesef geri kalmıştır.

Zirve, bu endüstrideki sorunları masaya yatırıp, sürdürebilirlik ve insanların geçimleri açısından değerlendirirken, konular şu başlıklar altında ele alınacaktır:

Çiftçilerin sorunları

Tarımda yeni trendler

Toprağın artan verimliliği

Gıda israfı önleme teknikleri

Gıda dağıtımı

İklim değişikliğinin tarım üzerinde etkileri

Tarım ve işlenmiş gıda sektörleriyle ilgili teknolojik gelişmeler

Beslenme ağırlıklı tarım

Sözleşmeli çiftçilik

Tarımsal finansman

Gençleri tarım sektörüne yöneltme

Tarım ticareti

Tarımda kadın

Zirvede ayrıca, katılımcı ülkelerin tarımla ilgili potansiyellerini ve yeniliklerini sergileyebilecekleri bir platform olacak. 30’dan fazla ülkeden bilim adamları, tarım uzmanları, çiftçiler, finansal kuruluşlar, KOBİ temsilcileri ve tarım işletmecilerinin katılacağı bu etkinliğe Türkiye’den ilgilenenler de davetlidir. Programın ana detaylarını ve kayıt fırsatlarını İstanbul Dünya Ticaret Merkezi’nden öğrenebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu