Son Haberler

ICCI Anadolu Enerji Toplantıları’nın Üçüncüsü Antalya’da Gerçekleşti

“ICCI Anadolu Enerji Toplantıları”nın üçüncüsü, 25 Mart 2016 tarihinde Antalya Akra Barut Hotel’de gerçekleştirildi.

Sektörel Fuarcılık A.Ş. tarafından, düzenlenen ICCI Uluslararası Enerji ve Çevre Fuarı ve Konferansı‘nı tanıtmak amacıyla “ICCI Anadolu Enerji Toplantıları”nın üçüncüsü, 25 Mart 2016 tarihinde Antalya Akra Barut Hotel’de gerçekleştirildi.

anadolu_enerji

Sektörel Fuarcılık Yönetim Kurulu Üyesi ve Hannover Fair Turkey Genel Müdür Yardımcısı Murat Özer, Sektörel Fuarcılık A.Ş. Proje Yönetmeni Meral Baysal’ın ev sahipliğinde yapılan toplantıya, Günder (Uluslararası Güneş Enerjisi Topluluğu) Yönetim Kurulu Üyesi / CW Enerji Genel Müdürü Volkan Yılmaz ve Yabancı Sermayeli Enerji Yatırımcıları Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Emre İdemen katıldı.

Enerji sektörü‘nde yatırımcı, tedarikçi, ekipman ve hizmet sağlayıcılarını ulusal ve uluslararası ziyaretçi ve sektör ilgilileri ile buluşturan, fuar ve ikili görüşmeleri aynı platformda sektörden personellere sunan Türkiye’nin en büyük etkinliği ICCI 2016- 22. Uluslar arası Enerji ve Çevre Fuar Konferansı 27- 29 Nisan tarihlerinde İstanbul Fuar Merkezinde gerçekleşecek.

Toplantıda konuşan, Sektörel Fuarcılık Yönetim Kurulu Üyesi ve Hannover Fair Turkey Genel Müdür Yardımcısı Murat Özer, fuarla ilgili bilgiler vererek, “Enerji fuarımızın 22.sini düzenleyeceğiz. Fuar sayesinde yurt dışındaki yabancı yatırımcılar Türkiye’ye gelecek. Türk iş adamlarıyla yurt dışındaki iş adamları bir araya gelerek, özellikle güneş, rüzgar ve jeotermal alanında yatırımların hedeflendiği bir etkinlik olacak.” dedi. Murat Özer, Antalya’nın güneş enerjisinin Türkiye’nin en önemli yatırım merkezlerinden biri olduğunu belirtti.

22.Uluslararası Enerji ve Çevre Fuarı ve Konferansı 27 – 29 Nisan 2016 tarihlerinde İstanbul Fuar Merkezinde gerçekleşecek…

Dünya gündeminin en öncelikli konularından biri haline gelen “enerji” ekonomik gelişmeye doğrudan etki etmesi nedeniyle Türkiye’nin de en öncelikli konusu haline gelmiştir. ICCI Fuar ve Konferansları; 20 yılı aşkın süredir enerji gündemini takip ederek ve gelişmelere paralel konferans ve fuar konularını güncelleyerek yakın bölgenin ve Türkiye’nin en büyük ve en önemli etkinliği haline geldi.

Bu çerçevede, Enerji Yatırımlarının Finansmanı, Politik Değerlendirmeler, Türkiye Elektrik Piyasası, Global Doğalgaz ve Petrol Piyasaları, Türkiye Yatırım Ortamı, Enerji Ticareti, Enerji Özelleştirmeleri, Yenilenebilir Enerji Piyasası, Enerji Hukuku, Enerji Verimliliği, Kojenerasyon, Atıktan Enerji Üretimi, Çevre, Karbon Piyasaları ve Emisyon Ticareti, Yenilenebilir ve Konvansiyonel Teknolojileri, Nükleer Enerji ve İşletme Bakım gibi tüm enerji konularının tartışılacağı Türkiye’nin ilk ve en büyük enerji platformu 22. Uluslararası Enerji ve Çevre Fuarı ve Konferansı (ICCI 2016) geliştirilmiş konferans ve fuar konuları ile 27-28-29 Nisan 2016 tarihlerinde İstanbul Fuar Merkezi’nde gerçekleşecek.

Dünyanın ve Türkiye’nin en büyük enerji markalarının yer aldığı bu tarafsız ve saygın platformda başta Zorlu Enerji Grubu, GE Energy, ABB Electric, Wartsila, Siemens, Friterm, Aalborg, Exxon Mobil, Shell, Enercon, Suzlon, Nordex, Senvion, Gamesa, Goldwind, İltekno, Sarılar Group, Borusan, Mitsubishi Power Systems, Bilfinger SE, Steag Energy, Turbomach, PowerServ, Zenit, Enisolar, Aldo Enerji, Efektif Enerji ve Toshiba gibi firmalar olmak üzere Yenilenebilir Enerji ve Kojenerasyon firmaları ve onlara Ekipman hizmeti veren üreticiler, Doğalgaz ve Elektrik Dağıtım Hizmeti veren firmalar, Ulusal ve Uluslararası Enerji şirketleri ve Danışmanlık firmaları stantlı katılım ile yer alacak.

Ayrıca Fuar ile paralel olarak düzenlenen Konferansta; 3 gün boyunca 5 paralel salonda, enerji ile ilgili sektörün önde gelen 21 derneğinin ve ETKB gibi yasa koyucuların düzenledikleri özel oturumlar ve fuara katılan firmaların sunumlarının yer aldığı teknik oturumlar ile toplamda 40 oturum gerçekleşecek. Aynı zamanda fuara pavilyonları ile katılan Almanya, Danimarka, Çek Cumhuriyeti, Avusturya’ da kendi ülkelerindeki enerji sektöründeki gelişmeleri ve Türkiye ile olan ilişkilerini anlatan sunumlar yapılacak.

LCV İÇİN: Newsroom / Güzin Akdoğan / guzin@newsroom.com.tr / Tel: 0212 2630814

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu