Son Haberler

ICCI’de Diplomatik Alan Kurulacak

2-4 Mayıs 2018 tarihlerinde İstanbul Fuar Merkezi’nde düzenlenecek Uluslararası Enerji ve Çevre Fuarı ve Konferansı’nda (ICCI) Türkiye’deki yabancı konsoloslukların katılımıyla ilk kez Diplomatik Alan kurulacak.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı desteğiyle düzenlenen Türkiye’nin en büyük enerji fuarı ICCI Powered by Power-Gen (Uluslararası Enerji ve Çevre Fuarı ve Konferansı), 2018’de kapılarını iki önemli yenilikle açacak. 2-4 Mayıs 2018 tarihlerinde İstanbul Fuar Merkezi’nde düzenlenecek fuarda Türkiye’deki yabancı konsoloslukların katılımıyla ilk kez Diplomatik Alan kurulacak. İlk kez düzenlenecek Generation X programında ise, enerji sektörünün gelecekteki liderleri bugünün liderleriyle buluşacak. Diplomatik Alan ile Türkiye’nin yabancı ülkelerle arasındaki enerji iş birliklerinin güçlendirilmesi ve artırılması amaçlanıyor.

Fuarda, Başta Brezilya, Hindistan, İran, Japonya, Kore ve Yunanistan olmak üzere pek çok yabancı konsolosluk Ticari Organizasyon Birimleri ile Diplomatik Alan’da olacak.

200’e yakın katılımcı firma ve 14 bine yakın ziyaretçiyi ağırlayacak fuarda 200’den fazla İkili İş Görüşmesi yapılması bekleniyor. Türkiye enerji sektörünün Oscar’ları olarak bilinen ICCI Enerji Ödülleri ise 2018’de yedinci kez sahiplerini bulacak.

“Enerji talebindeki artış, ileri teknolojili enerji yatırımlarına ihtiyacı artırıyor”

Deutsche Messe ve Penwell International ortaklığıyla daha da güçlenen fuarın enerji sektörünün Avrasya’daki en önemli buluşma noktası olduğunu vurgulayan Sektörel Fuarcılık Genel Müdürü Feraye Gürel şunları söyledi:

“Enerji talebindeki artış, ileri teknolojili enerji yatırımlarına ihtiyacı artırıyor. Son dönemde firmaların yatırım finansmanı temininde artan imkânlar da bu alanda bir hareketliliği beraberinde getiriyor. ICCI Powered by Power-Gen, Türkiye’de bu konuların geniş çaplı şekilde ele alınabildiği en güçlü platform. Aynı zamanda konferans ve ikili iş görüşmelerinin bir arada yer aldığı Türkiye’nin tek etkinliği.”

Enerjinin Uluslararası Aktörleri İçin İkili Görüşme Alanı

İkili İş Görüşmeleri alanında ise fuar katılımcıları, tüm dünyadan katılımcılarla bir araya gelme fırsatı bulacak. Geçen yıl Almanya, İran, Çin, Rusya, Tunus, Fransa, Hollanda, İsrail, İtalya, Nijerya, Pakistan, Bulgaristan, Kanada, Irak, Sırbistan ve Suudi Arabistan’dan katılımcıların 200’den fazla toplantı yaptığı İkili Görüşme Alanı’nın 2018’de yoğunluğunu artırması bekleniyor.

Sektörün Gelecekteki Liderleri “Generation X” Programında Bir Arada Olacak

ICCI Powered by POWER-GEN kapsamında ilk kez düzenlenecek Generation X programının enerji sektörünün gelecekteki liderleri olacak üniversite öğrencilerini bir araya getireceğini belirten Gürel şunları ifade etti:

“Enerji sektörünün gelişimi, alternatif enerji kaynakları, enerjinin üretim, iletim ve dağıtımındaki çevreci yaklaşımlar dünyamızın geleceğini belirleyecek. Geleceği konuşuyorsak mutlaka gençleri de işin içine katmalıyız. Bu yıl ilk kez düzenleyeceğimiz ‘Generation X’ programına katılacak üniversite öğrencileri, sektör liderlerini dinleyip onlarla fikirlerini doğrudan paylaşma imkânı bulacak.”

ICCI Enerji Ödülleri Sahiplerini Bulacak

Türkiye enerji sektörünün Oscar’ları olarak bilinen ICCI Enerji Ödülleri Töreni’nin yedincisi 2 Mayıs 2018 tarihinde İstanbul WOW Convention Center’da düzenlenecek. ICCI Enerji Ödüllerini, enerji sektörüne verilen hizmetleri ve yapılan katkıları desteklemek amacıyla düzenlediklerini belirten Gürel şöyle konuştu:

“Türkiye’nin gelişim programı içinde enerji, stratejik öneme sahip bir sektör ve bu alanda yapılan tüm yenilikçi çalışmaları destekliyoruz. ICCI Enerji Ödülleri’nin bir diğer misyonu, uzun vadede yapılacak projeleri ve hizmetleri de teşvik etmek. Benzer şekilde, yenilenebilir enerji alanında yapılan yatırımları desteklemeye de büyük önem veriyoruz.”

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu