Son Haberler

ICSG HALİÇ’TE KAPILARINI AÇTI

ICSG 4.Uluslararası İstanbul Akıllı Şebekeler ve Şehirler Kongre ve Fuarı, dünyanın akıllı şebeke ve şehir gelişiminin nabzını tutmak için 20 Nisan’da (bugün) Haliç Kongre Merkezi’nde kapılarını açtı.

ICSG 4.Uluslararası İstanbul Akıllı Şebekeler ve Şehirler Kongre ve Fuarı, dünyanın akıllı şebeke ve şehir gelişiminin nabzını tutmak için sektör liderlerini, karar alıcılarını, uzmanlarını, özel sektör temsilcilerini İstanbul’da bir araya getirdi. Haliç Kongre Merkezi’nde 2 gün sürecek program bugün saat 10.00’da kapılarını açtı.

Zirvenin açılışını; İstanbul Valisi Vasip Şahin, T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanı Fatma Güldemet Sarı, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İsveç ve Viyana Enerji Bakanları ve EPDK Başkanı Mustafa Yılmaz gerçekleştirdi.

Açılış konuşmalarının ardından saat 12.30’da İsveç Enerji Bakanı İbrahim Baylan basın mensuplarına özel önemli açıklamalarda bulunacak.

Fuar kapsamında stantlarda;

-Terör Sonrası zarar tespitlerin mobil tabanlı yönetilmesi: Sistem uydu fotoğrafları ve mobil sistem ile entegre çalışarak terör sonrası yıkılan zarar gören binalar otomatik tespit edilip bilgileri merkeze iletiliyor.

-Saat 16.00’da VAN ile canlı bağlantı kurularak uzaktan sistem ile bölgedeki kaçak elektrikler tek düğme ile kapatılabilecek: Elektrik hatları üzerinden haberleşmek suretiyle elektrik şebekesini kontrol eden ileri PLC teknolojisi kullanılmaya başlanıyor. Proje öncesi yüzde 65’ler olan kayıp kaçak oranı yüzde 15’lere düşürüldü, arıza sayıları ciddi oranda azaltıldı ve enerji kalitesi daha üst seviyelere taşınıyor. Uzaktan açma-kesme özelliği olan sayaçlar, elektrik direklerine takılarak tüm tüketiciler anlık olarak uzaktan takip ediliyor. Bu proje ile orta ve uzun vadede son tüketici tarifelerine düşüş yönünde olumlu etki yaratarak ve elektrik enerjisinin daha verimli dağıtımının yapılmasını sağlayarak ülke ekonomisine ciddi katma değer sağlayacak.

-Hem merkezi sistem hem de kullanım oranı kadar ödeme imkânı sunan ilk ısıtma sistemleri: Termostatik vana ile merkezi sistemde ki aşırı ısınmayı kontrol altına alan sistemi ve daireye girmeden sayaç okuma teknolojileri.

-3 boyutlu şehir uygulaması ile dinamik şehir siluetini an be an yaşatıyor ve enerji verimliliği, afetle mücadele şehir siluetinin çıkartılması ihtiyaçlarını tamamen karşılayabilen profesyonel bir sistem.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu