Son Haberler

İHALE YAPILDI

KADINCIK 1 VE 2 HES ÖZELLEŞTİRME İHALESİ YAPILDI

Elektrik Üretim A.Ş.’ye (EÜAŞ) ait Kadıncık 1 ve Kadıncık 2 Hidroelektrik Santralleri ile bu santraller tarafından kullanılan taşınmazların özelleştirme ihalesi yapıldı.

Elektrik Üretim A.Ş.‘ye (EÜAŞ) ait Kadıncık 1 ve Kadıncık 2 Hidroelektrik Santralleri (HES) ile bu santraller tarafından kullanılan taşınmazların özelleştirme ihalesi, Özelleştirme İdaresi Başkanlığında yapıldı. İhalenin Komisyon Başkanlığını Ahmet Aksu yaptı.

Söz konusu santraller ile bu santraller tarafından kullanılan taşınmazların “işletme hakkının verilmesi” yöntemi ile özelleştirme ihalesinin nihai pazarlık görüşmesi, GAMA Enerji Anonim Şirketi, Turcas Petrol Anonim Şirketi, Bereket Enerji Üretim Anonim Şirketi, Yapısan Elektrik Üretim Anonim Şirketi, Özdoğan Global Enerji Üretim Anonim Şirketi, Reşadiye Hamzalı Elektrik Üretim Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi, Limak Yatırım Enerji Üretim İşletme Hizmetleri ve İnşaat Anonim Şirketi, Mutlucan Tuz Madencilik İnşaat Turizm Otomotiv Petrol Nakliye Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi-Şenol Mutlu Ortak Girişim Grubu, IC İçtaş Hidroelekrik ve Termik Enerji Üretim ve Ticaret Anonim Şirketi, Torunlar Enerji Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi’nden yetkililerin katılımıyla gerçekleştirildi.

En Yüksek Teklifi İçtaş Verdi

Her biri 35 megavat kurulu gücünde 2 üniteden ve toplamda 70 megavat kurulu güçten oluşan Kadıncık 1 Hidroelektrik Santrali ile 56 megavat kurulu gücünde tek üniteye sahip Kadıncık 2 Hidroelektrik Santrali özelleştirme ihalesinde en yüksek teklifi 864 milyon 100 bin ile IC İçtaş Hidroelekrik ve Termik Enerji Üretim ve Ticaret Anonim Şirketi verdi.

İhale, elemesiz turda verilen 777 milyon liralık en yüksek teklifin ardından elemeli turla devam etti. Elemeli turların ilkinde Torunlar Enerji Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi, ikinci turda Turcas Petrol Anonim Şirketi, üçüncü turda da GAMA Enerji Anonim Şirketi elendi. Son turda ise en düşük teklifi veren Reşadiye Hamzalı Elektrik Üretim Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi ihaleye devam edemedi.

Açık artırma, 858 milyon 500 bin lira ile başladı ve en yüksek teklifi, 864 milyon 100 bin lira ile IC İçtaş Hidroelekrik ve Termik Enerji Üretim ve Ticaret Anonim Şirketi verdi.

kadıncık_hesler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu