İHRACATTA METALİK YILDIZI GEDİK KAYNAK OLDU | Enerji ve Maden DergisiEnerji ve Maden Dergisi

İHRACATTA METALİK YILDIZI GEDİK KAYNAK OLDU | Enerji ve Maden Dergisi

24 Mayıs 2016
Kategori
Son Haberler
Comments 0

Etiketler , , , , ,

İstanbul Demir ve Demir Dışı Metaller İhracatçıları Birliği’nin (İDDMİB) 17 Mayıs 2016 Salı günü düzenlediği “İhracatın Metalik Yıldızları Ödül Töreni”nde, “En Çok Ülkeye İhracat Yapan Orta Ölçekli İhracatçılar” kategorisinde kaynak malzemeleri kategorisinde bu yıl da Gedik Kaynak 1. Firma seçilerek “İhracatın Metalik Yıldızı” ve şampiyonu oldu.

İstanbul Demir ve Demir Dışı Metaller İhracatçıları Birliği (İDDMİB), metal sektörüne yönelik ihracatta başarıya imza atan yıldız şirketleri 17 Mayıs 2016 Salı günü, Taksim Grand Hyatt Hotel’de düzenlediği “İhracatın Metalik Yıldızları Ödül Töreni”nde ödüllendirdi.

2015 yılı ihracat performansları dikkate alınarak yapılan değerlendirme sonucunda 80’den fazla ülkeye ihracat yapan Gedik Kaynak, kendi sektöründe “En Çok Ülkeye İhracat Yapan Orta Ölçekli İhracatçılar” kategorisinde kaynak malzemeleri kategorisinde bu yıl da 1. Firma seçilerek “İhracatın Metalik Yıldızı” ve şampiyonu oldu.

Törene T.C. Ekonomi Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Tarık Sönmez, Türkiye İhracatçılar Meclisi Başkan Vekili Tahsin Öztiryaki ve İstanbul Demir ve Demir Dışı Metaller İhracatçıları Birliği Başkanı Rıdvan Mertöz katıldı.

Gedik Kaynak adına ödülü Hülya Gedik, İstanbul Demir ve Demir Dışı Metaller İhracatçıları Birliği Başkanı Rıdvan Mertöz’ün elinden aldı.

İstanbul Demir ve Demir Dışı Metaller İhracatçıları Birliği (İDDMİB), İMMİB Genel Sekreterliği çatısı altındaki altı birlikten biri olup döküm, mutfak eşyaları, evyeler gibi demir-çelikten mamul eşyalar; profil, boru, yassı ürünler ve inşaat malzemeleri gibi alüminyum mamulleri; bakır ürünler, el aletleri, kilitler ve hırdavat malzemeleri ile iştigal etmektedir.

80’den Fazla Ülkeye İhracat

1963 yılından beri faaliyet gösteren Gedik Kaynak, GeKa‎® ve GeKaTec‎® markalı yerli üretim kaynak sarf malzemeleri, GeKaMac‎® markalı kaynak makineleri ve GeKaRobot‎® markası altında gerçekleştirdiği robotlu otomasyon uygulamaları ile 80’den fazla ülkeye ihracat yapmakta olup, uluslararası tescilli markalarıyla sektöre ürün ve hizmetler sunmaktadır. Türk kaynak sektöründe lider konumda yer alan Gedik Kaynak yılda ürettiği yaklaşık 90.000 ton örtülü kaynak elektrotları, gazaltı, tozaltı, özlü tip kaynak tellerinin yanı sıra redresörler, tozaltı kaynak makineleri, inverter tip kaynak makineleri ve kaynak jeneratörleri ile Avrupa’nın en büyük kaynak firmalarından biridir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ahmet Kaya - Nereden Bileceksiniz Ahmet Kaya - Kum Gibi Ahmet Kaya - Dışarda Kar Yağıyor Ahmet Kaya - Penceresiz Kaldım Anne Ahmet Kaya - Söyle Ahmet Kaya - Sözüm Şiirlerin Mükemmelidir Ahmet Kaya - Bundan Böyle Yol Yok Ahmet Kaya - Dostum Dostum Ahmet Kaya - Senden Başkasını Seven Delidir Ahmet Kaya - İçimde Ölen Biri