Son Haberler

İklim Değişikliği İle Mücadeleye BASF’tan Tam Destek

BASF, WWF-Türkiye tarafından küresel iklim değişikliğine dikkat çekmek için düzenlenen harekete bu yıl da Dünya Saati Elçisi olarak destek veriyor.

Dünya Saati Elçisi BASF, WWF-Türkiye tarafından ‘küresel iklim değişikliği‘ne dikkat çekmek için başlatılan harekete 19 Mart Cumartesi günü 20.30-21.30 saatleri arasında ışıklarını kapatarak katılacak.

Dünyanın lider kimya şirketi BASF, ilk kez on yıl önce Avustralya’nın Sidney kentinde başlayan ve tüm dünyaya yayılan Dünya Saati Hareketi‘ne, bu yıl da Dünya Saati Elçisi olarak destek veriyor.

2 Milyar insanın katıldığı küresel bir mücadele

BASF, başta iklim değişikliği olmak üzere gezegenimizin karşı karşıya olduğu tüm çevre sorunları ile mücadele etmeyi amaçlayan 2 milyar insanın katıldığı küresel mücadelenin bir parçası olacak.

Küresel zorluklarla mücadelede küresel çapta farkındalık yaratılması gerektiğine dikkat çeken BASF Türk CEO’su Buğra Kavuncu şöyle konuştu: “Sürdürülebilir bir gelecek için çalışıyoruz. Bu nedenle tüm iş modelimizi ve iletişimimizi sürdürülebilirlik üzerine kurguluyoruz. Bu anlayış, tüm ürün ve hizmetlerimize olduğu kadar sosyal sorumluluk projelerimize de yön veriyor. Sürdürülebilirlik stratejimizin temelinde ekonomik başarıyı, sosyal sorumluluk ve çevre koruması ile birleştirmek yer alıyor. Bu eksende, tüm dünyada 2 milyarı aşkın insanın katıldığı bu küresel harekete Dünya Saati Elçisi olarak destek veriyoruz.”

basf_dunya_saati

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu