Son Haberler

INERMA 2015

“Uluslararası Enerji Hammaddeleri ve Enerji Zirvesi” (INERMA) 1-3 Ekim 2015 tarihleri arasında İstanbul Hilton Convention Center’da gerçekleşecek.

T.C. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı tarafından desteklenen, Yurt Madenciliğini Geliştirme Vakfı, İstanbul Teknik Üniversitesi ve Clarion Events Türkiye işbirliği ile dünyada ilk kez düzenlenen, “Enerji Hammaddeleri ve Enerji Zirvesi” (INERMA) 1-3 Ekim 2015 tarihleri arasında İstanbul Hilton Convention Center’da gerçekleşecek.

INERMA isimli bilimsel ve teknolojik Zirve’ye T.C. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığından, yabancı ülkelerden, endüstri ve bilim çevrelerinden katılım olacak. Değişik ülkelerden ve Türkiye’den 18 davetli konuşmacının katılacağı zirvede ayrıca, “2050’lerde Dünya’da ve Türkiye’de Enerji Projeksiyonu” konusunda bir açık oturum düzenlenecek.

Zirve’de Türkiye, ABD, Almanya, Brezilya, Avustralya, İsveç, Bulgaristan, Şili ve Çin’den davetli konuşmacılar yer alacak. Konuşmacılar arasında, T.C. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, Elektrik Üretim A.Ş. (EÜAŞ), Türkiye Kömür İşletmeleri (TKİ), Enerji Piyasaları Düzenleme Kurulu (EPDK), Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı (TPAO) Devlet Su İşleri (DSİ) gibi kurumların yanı sıra Amerika Birleşik Devletleri Enerji Bakanlığı yetkilisi ve özel sektör temsilcileri de yer alacak.

Küresel Enerji Stratejileri Tartışılacak

Ayrıca, T.C. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı ile yerli ve yabancı uzmanların katılacağı bir açık oturum düzenlenecek. Zirve’de, enerji hammaddelerinin rezervleri, aranması, üretimi ve enerjide kullanımı gibi konular ile Fosil Yakıtlar, Nükleer, Hidrolik, Rüzgâr, Güneş gibi enerji teknolojileri ve çevre önlemleri ile küresel enerji stratejileri tartışılacak.

Zirveye konu olan akademik başlıklar altında tarihin en eski ve yaygın enerji kaynağı kömürün üretimi ve enerjiye dönüşümü hakkında güncel gelişmeler INERMA kapsamında yer alacak. Ayrıca Alternatif Enerji kaynakları hakkında güncel gelişmeler anlatılacak. Dünyada farklı formlarda en yaygın kullanım alanı olan petrol ve enerji ürünleri hakkında yeni gelişmeler INERMA’15 katılımcılarının bilgisine sunulacak.

Dünyada ilk kez Türkiye’de düzenlenecek olan Zirve’ye katılarak, bilgi alanınızı ve ufkunuzu genişletebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu