Son Haberler

İnşaat Sektörü Büyümeye Devam Edecek

MiaVita Beytepe Yatırımcısı Nurettin Yılmaz: “Her sene olduğu gibi bu sene de Türkiye ekonomisinin lokomotifi inşaat sektörü olacak.”

Geride bıraktığımız 2017 yılı inşaat sektörüne dair değerlendirmelerde bulunan MiaVita Beytepe Yatırımcısı Nurettin Yılmaz “Her sene olduğu gibi bu senede Türkiye ekonomisinin lokomotifi inşaat sektörü olacak.” ifadelerini kullandı.

MiaVita Beytepe Yatırımcısı Nurettin Yılmaz, 2017 yılının inşaat sektörü açısından olumlu gelişmelerin yaşandığı bir yıl olduğunu söyledi. Gayrisafi yurtiçi hâsılayı (GSYH) oluşturan faaliyetlere dair açıklamalarda da bulunan Yılmaz, “2017 yılının üçüncü çeyreğine baktığımızda bir önceki yılın aynı çeyreğine göre zincirlenmiş hacim endeksi olarak; tarım sektörünün toplam katma değerinin yüzde 2,8, sanayi sektörünün yüzde 14,8 ve inşaat sektörünün ise yüzde 18,7 artmış olduğunu görüyoruz. Bu durum karot inşaat sektörünün büyüyen yapısının 2018 yılında da devam edeceğini gösteriyor.” ifadelerini kullandı.

“Yatırımcılar desteklenmeli”

2017 yılının iş dünyasını kısmen zorladığına vurgu yapan Yılmaz, “Dış ülkeler ile yaşanan ilişkiler her sektörü olduğu gibi inşaat sektörünü de etkiledi. Yatırımcılar olabildiğince yükselen maliyet fiyatlarını inşaat sektörüne yansıtmamaya çalıştı. Sağlanan özveriler ile 2017 yılı inşaat sektörünün çok yara almadığı bir yıl oldu. Bu noktada yetkililerin de ellerinden gelen özeni ve teşviki gerçekleştirmeleri gerekiyor. Bu ortamlar, normal şartlarda yapılmayacak kampanyaların, ele geçirilemeyecek fırsatların ortaya çıktığı dönemlerdir. Temel amaç, yatırımı teşvik etmek, ülkemizi güzel günlere ulaştırabilmek için durmaksızın çalışmak olmalıdır.” diye konuştu.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu