Son Haberler

INTERTRAFFIC İSTANBUL ZİYARETE AÇILIYOR

Ulaşım sektörünü 18 yıldır bir araya getiren Intertraffic İstanbul, 24-26 Mayıs 2017 tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde ziyarete açılıyor.

Ulaşım sektörünün global markası Intertraffic, Organizatör Rai Amsterdam ve UBM NTSR’nin uluslararası gücü ile 18 yıldır Türk ulaşım sektörünü Intertraffic İstanbul çatısı altında buluşturuyor.

Bu yıl, 24-26 Mayıs 2017 tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde ziyarete açılacak Intertraffic İstanbul’a İmar Ulaştırma ve Turizm Komisyonu Sözcüsü, Erzurum Milletvekili ve Intertraffic İstanbul Bilim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Mustafa Ilıcalı, Karayolları Genel Müdürü İsmail Kartal ve İBB Genel Sekreteri Hayri Baraçlı katılacak.

90’dan Fazla Ülkeden 6.000’i Aşkın Ziyaretçi Bekleniyor…

Intertraffic İstanbul’da, 30 ülkeden 200’ün üzerinde katılımcı yer alırken, başta Avrupa ülkeleri olmak üzere İran, Irak, Suudi Arabistan, Katar, Rusya ve Türki Cumhuriyetler gibi 90’dan fazla ülkeden 6.000’i aşkın ziyaretçi bekleniyor.

T.C. Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, Karayolları Genel Müdürlüğü, Emniyet Genel Müdürlüğü, Jandarma, Özel İdareler, Belediyeler, Müteahhit, Proje ve Danışmanlık Firmaları ve ulaştırma alanında faaliyet gösteren tüm üreticilerin hem katılımcı hem de ziyaretçi profili olarak yer alacağı Intertraffic İstanbul’da, akıllı ulaşım sistemleri, trafik güvenliği, trafik yönetimi ve planlaması, park sistemleri, ulaşım altyapı sistemleri ile ilgili geliştirilen en son ürün, hizmet ve projeler tanıtılacak.

‘Intertraffic İstanbul Ödülleri’ Sahiplerine Takdim Edilecek…

Intertraffic İstanbul kapsamında 6 yıldan bu yana düzenlenen ‘Intertraffic İstanbul Ödülleri’, ilk gün düzenlenecek törenle sahiplerine takdim edilecek. Yarışma, Park Sistemleri, Belediye Uygulamaları, Akıllı Ulaşım ve Genel olmak üzere dört farklı kategoride düzenlendi.

Kapsamlı Bir Konferans ve Workshop Programı Sunuyor

24 Mayıs’ta öğleden sonra gerçekleşecek konferanslarda akıllı ulaşım sistemlerinin geleceği tartışılacak. AUSDER Başkanı Erol Yanar, “AUS Endeks Çalışması Sunumu” yaparken, ODTÜ Öğretim Üyesi Doç. Dr. Hediye Tüydeş “Dünyada AUS Endeks Uygulamaları”, İSBAK’tan Mustafa Eruyar “AUS Endeksinin Akıllı Şehirler Endeksindeki Durumu”, Prof. Dr. Orhan B. Alankuş “AUS Endeksi Projesi Genel Çerçevesi” başlıklı konuşmalar gerçekleştirecek. Eindhoven Teknik Üniversitesi Stratejik Bölgelerde Akıllı Ulaşım Direktörü Carlo vd Weijer ise ulaşımın geleceği olan “Akıllı Ulaşım, Ulaşımın Geleceği” sunumu ile dikkatleri üzerine toplayacak. Helsinki Belediyesi (Finlandiya) Akıllı Ulaşım Proje Direktörü Kalle Toivonen da bu bölümde yer alan önemli konuşmacılar arasında yer alacak.

ITS Kore ve AUSDER Mutabakat Anlaşması İmzalayacak

Intertraffic İstanbul, Türkiye’de ulaşım sektöründe çok sayıda dev projenin altında imzası bulunan Kore ile Türk hükümeti arasındaki ikili görüşmelere de ev sahipliği yapacak. Kore’nin önde gelen kurum ve ITS Şirketleri, Karayolları Genel Müdürlüğü (Kore), Novacos, Metabuild, Moru Industrial, Tracom, S-traffic, LG CNS, SK C&C ve POSCO ICT, Intertraffic İstanbul katılımcısı firmalarla toplantılar gerçekleştirecek.

Ayrıca, 25 Mayıs tarihinde fuar alanında AUSDER ve ITS Kore Heyeti tarafından Intertraffic Salonu’nda düzenlenecek Türkiye&Kore Oturumu, AUSDER Başkanı Erol Yanar’ın “Birlikte Çalışabilirlik ve AUSDER Açısından Platformların Önemi” başlıklı konuşması ile başlayacak. Güney Kore Ulaştırma Bakanlığı ITS& Yol Güvenliği’nden Başkan Lee Sang Heyon, “Güney Kore Deneyimi Işığında AUS’nin Rolü”nü anlatırken, Ulaştırma Bakanlığı Haberleşme Genel Müdürü Ensar Kılıç, “AUS’un Türkiye’deki Geleceğine İlişkin Temel Stratejiler”i sunacak. Türkiye&Kore Oturumu, Beyaz Oda’da yapılacak ITS Kore ve AUSDER Mutabakat Anlaşması İmza Töreni ile sona erecek.

IRF Workshop Çalışmaları Gerçekleştirecek

Uluslararası Karayolu Federasyonu (IRF), Intertraffic İstanbul etkinlikleri kapsamında fuar alanında Turuncu Oda’da 4 workshop çalışması gerçekleştirecek. 24 Mayıs’ta gerçekleşecek workshop çalışmaları, “Otomatik Hız Programlarının Başarı İle Uygulanması” ve “Güvenli Ulaşım için Akıllı Çözümler” ana başlıkları altında yapılacak. “Otomatik Hız Programlarının Başarı İle Uygulanması” başlıklı ilk workshop çalışmasında “Bir Risk Faktörü Olarak Hız” (Brendan Halleman, Avrupa ve Orta Asya Başkan Yardımcısı, IRF), “İstanbul’da Hız Yönetimi Programları” (Mustafa Sünnetçi, İBB Trafik, İstanbul Büyükşehir Belediyesi), “Uygulama Teknolojileri Hakkındaki Son Uygulamalar “ (David Montgomery, Global Satış Müdürü – Uygulama Çözümleri, Siemens) ve “PPP’lerdeki Uygulamalar” (Philip Wijers, Devlet İlişkileri Direktörü, Sensys Gatso Group) konularına yoğunlaşılacak. “Güvenli Ulaşım için Akıllı Çözümler” başlıklı ikinci workshop çalışmasında, “Tasarım ile Şehirler Daha Güvenli” (Tolga İmamoğlu, Yol Güvenliği Proje Müdürü, WRI/Embarq), “Akıllı Ulaşımda Güvenlik & Trafik Kontrolü” (Sonal Ahuja, MENA Bölgesi Direktörü, PTV) ve “Case study: Karayolu Trafiği Vakalarının Tespiti İçin Yeni Teknolojilerin Tanıtılması” (Jae-Hyoung Park, Metabuild) başlıkları ele alınacak.

25 Mayıs’ta sabah ve öğleden sonra yapılacak IRF Workshop çalışmaları ise “Akıllı Ulaşım Sistemlerine Giriş” ve “Taşıt Yolu Analitiklerinin Serbest Bırakılması” üzerine olacak. Workshop çalışmalarının alt başlıkları ise “Big Data ( Büyük Veri) Girişi” ( Dr. William Sowell, Bașkan EDI, IRF Komite Bașkanı – ITS), “Trafik Tıkanıklığı Ölçümü ve Etkileri” (Carlos Roman, Kamu Sektörü Direktörü, INRIX) ve “Networke Müdahaleye Öncelik için CBS” (Vincent Lecamus, CEO, Immergis) olacak.

24 Mayıs’ta IRF’in öğleden sonra yapılacak workshop çalışmalarına paralel olarak Mavi Oda’da TEKDER tarafından yapılacak “Bilgi Teknolojileri Otomotiv Sektörünü Nereye Götürüyor?” başlıklı panelde Türkiye’nin otonom araç üretme potansiyeli Prof. Dr. Metin Gümüş’ün moderatörlüğünde ele alınacak. Panelde Dr. Ahmet Bağış “Haberleşme İletişimi Teknolojilerinin Toplu Taşıma Üzerindeki Etkileri”, Orhan Ünverdi “Türkiye’nin Hibrid ve Elektrikli Toplu Taşıma Araç Üretme Potansiyeli” ve Dr. Abdullah Demi ise “Geçmişten geleceğe yerel araç üretimi” üzerine konuşacak.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu