Son Haberler

İRAN RÜZGAR YATIRIMCILARINI AĞIRLAYACAK

Özel sektörün enerji konusunda çok aktif olmadığı İran, Türk rüzgâr yatırımcılarını ağırlayacak.

Ambargoların kaldırılmasının ardından hızlanan İran trafiği, şu dönemde enerji konusunda hareketlilik kazandı. Özel sektörün enerji konusunda çok aktif olmadığı İran, Türkiye’den rüzgar yatırımcılarını ağırlayacak.

Geçtiğimiz aylarda düzenlenen Enerji Konferansının ardından İran Rüzgar Enerjisi Birliği’nin 19-20 Temmuz tarihlerinde organize ettiği konferansa Türkiye Rüzgar Enerjisi Birliği (TÜREB) kalabalık bir heyetle katılacak.

TÜREB ve beraberindeki heyet rüzgar enerjisi konusunda bilgi alışverişinde bulunmak ve iki ülke arasındaki işbirliğini güçlendirmek amacıyla, İran Rüzgar Enerjisi Birliği, İran Yenilenebilir Enerji Ajansı, Yenilenebilir Enerji Kuruluşu (SUNA) ile temasta bulunacak.

tureb_atasevenTÜREB Başkanı Türkiye’deki Rüzgar Sektörünü Anlatacak

İran’ın rüzgar sektörü konusunda açılım yapmak ve elektrik ticaretini arttırmak istediğini dile getiren TÜREB Başkanı konferansta konuşma yapacak.

Mustafa Serdar Ataseven yapacağı konuşmada Türkiye rüzgar sektöründeki gelişmeleri, santrallerin işletmeye alınması ve sanayi üretimi gibi süreçlerdeki tecrübeleri paylaşacağını ifade etti.

Ataseven, Dünya’daki birçok ülke gibi Türkiye’deki yatırımcıların da İran’daki rüzgar potansiyeli ile ilgilendiklerini belirtti.

“Türkiye on beş yıldır rüzgar sektöründe edindiği tecrübesini değan öyle devam etti:

“Bu nedenle İran’la yapılan bu görüşmeler ve işbirlikleri oldukça önemli. Ayrıca bu bağlantıların sadece santral yatırımları için değil, rüzgar sanayisinin gelişmesi açısından da faydalı olacağını düşünüyoruz.”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu