Son Haberler

İŞ MAKİNELERİ SEKTÖRÜ ANKOMAK’TA BİR ARAYA GELDİ

2016 yılının ilk çeyreğinde yüzde 10 büyüme gösteren iş makineleri sektörü Avrasya Bölgesi’nin buluşması noktası ANKOMAK’ta bir araya geldi…

İş makineleri sektörüne dair son gelişmeleri ziyaretçilerle buluşturan Uluslararası İş Makinaları, Yapı Elemanları ve İnşaat Teknolojileri Fuarı – ANKOMAK; 21. kez gerçekleşti. 1- 5 Haziran tarihleri arasında düzenlenen fuarı 62 ülkeden 7.406 kişi ziyaret etti.

İnşaat makineleri sektörünün yanı sıra madencilik, doğal taş ve tünelcilik makinaları sektörleriyle ilgili ürün, hizmet ve teknolojilerin de sergilendiği ANKOMAK 2016’da; “Yurtdışı Alım Heyetleri Programı” çerçevesinde; Lübnan, Irak, Filistin, Sudan ve Umman’dan gelen profesyonel ziyaretçiler beş gün boyunca katılımcı firmalarla görüşmeler gerçekleştirdi. Fuar sektörün gelişmesine olumlu katkı sağladı.

Türkiye’nin lider sektörlerinde lider fuarlar düzenleyen ITE Turkey bünyesinde yer alan EUF – E Uluslararası Fuarcılık tarafından iki yılda bir düzenlenen Uluslararası İş Makinaları, Yapı Elemanları ve İnşaat Teknolojileri Fuarı – ANKOMAK; 21. kez gerçekleşti. Ülke ekonomisinin önemli yapı taşlardan inşaat, madencilik, doğal taş ve tünelcilik makineleri sektörlerini bir araya getiren fuar, beş gün boyunca 178 katılımcı firmayı, 62 ülkeden 7.406 ziyaretçiyle bir araya getirdi.

ITE Turkey İş ve İnşaat Makinaları Grup Direktörü Nezih Çağın; “2016 yılının ilk çeyreğinde yüzde 10 büyüme gösteren iş ve inşaat makineleri sektörü geçtiğimiz beş gün boyunca Avrasya bölgesinin uluslararası buluşma platformu olan ANKOMAK 2016’da bir araya geldi.

ankomak_makina_fuar

İkili İş Görüşmeleri Gerçekleşti

Sektörün en köklü fuarı olan ve bu yıl 21’inci kez düzenlendiğimiz ANKOMAK’ta 62 ülkeden 7.406 sektör profesyonelini ağırladık. Kendi organizasyonumuzla getirdiğimiz “Yurtiçi ve Yurtdışı Alım Heyetleri Organizasyonları”yla da fuar süresince ikili iş görüşmeleri gerçekleşti. Fuarın sektörün büyümesine olumlu katkılar sağladığı inancındayız.

Türkiye, iş makinaları imalat sanayisinde Avrupa’nın 9. büyük ülkesi ve Çin’den ve Hindistan’dan sonra son 8 yıldır en hızlı büyüme oranına sahip ülke konumunda. Türkiye’de 45 yıldır iş makineleri imal ediliyor. İnşaat makineleri sektörü aynı zamanda ihracat konusunda da Türkiye ekonomisine katkı sağlıyor. Türk iş makineleri sektörü, 25’i AB ülkeleri olmak üzere, 127 ülkeye 1,2 milyar dolarlık ihracat yapıyor ve 2023 yılında ihracatın 10 milyar doların üzerine çıkması hedefleniyor. Türkiye iş ve inşaat makineleri sektörünün, pazar büyüklüğü bakımından, Çin ve Hindistan’dan sonra en hızlı büyüyen bir pazar olması, ülkemiz ekonomisi için büyük önem taşıyor.”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu